Суми відзначають 80-річчя початку партизанського руху

Суми відзначають 80-річчя початку партизанського руху


Вранці 22 вересня, за багаторічною традицією, сумчани зібралися біля  меморіалу «Героям Сумщини».  Незважаючи на холодну дощову погоду, організовано прийшли ветерани війни і праці, комуністи обласного центру, активісти Всеукраїнської Спілки радянських офіцерів та інших громадських організацій патріотичного спрямування, представники молоді.

Відбувся мітинг з нагоди  Дня партизанської слави і 80-річчя початку  партизанського руху на Україні.  Для Сумської області це свято є особливо дорогим. Адже саме 22 вересня 1941 року на окупованій фашистськими загарбниками території ( у Спадщанському лісі Путивльського району на Сумщині) був виданий Сидором Артемовичем Ковпаком наказ № 1 по Путивльському партизанському загону.  

Майже через місяць, 18 жовтня, цей загін об’єднається з партизанським загоном  С.В. Руднєва. Розгорнувши боротьбу в тилу ворога, об’єднаний загін виріс у партизанське з’єднання, яке пройде з боями від Путивля до Карпат. На його базі було сформовано ще п’ять партизанських з’єднань, які вирушили в бойові рейди уже під керівництвом інших командирів.

Учасників мітингу вітали керівники області  і міста, очільник міської організації ветеранів України В.І. Нечипоренко.  Тепло сприймали присутні виступ Михайла Івановича Подіка – юного розвідника  і зв’язківця партизанського загону Малікова, який добровільно став в ряди народних месників у 15-літньому віці.

Була оголошена хвилина мовчання. Під звуки духового оркестру відбулося масове покладання квітів до підніжжя меморіалу. Корзину червоних троянд поставили керівники обласної і міської організацій Компартії України Володимир Даниленко і Володимир Солобаєв.

Після закінчення мітингу делегація комуністів відвідала Лучанський міський цвинтар, де знаходяться братські могили страчених у грудні 1941 року Сумських підпільників (в тому числі : Валентина Рахманова, Валентина Степанова і Марійка Бадаєва), а також  - розстріляних фашистами у квітні 1943 року керівників комсомольсько-молодіжної підпільної організації «Прапор». На могили юних патріотів було покладено червоні гвоздики і ніжні троянди. За могилами доглядають дбайливі руки сумчан, які шанують свою героїчну історію.

Особливо зворушливим моментом для присутніх став факт покладання квітів сім’єю  комуністів  Рохманових: Валентином та Діаною на могилу підпільників, страчених у грудні 1941 року, де похована рідна тітка Валентина Рохманова, пам'ять про яку свято зберігають уже третє і четверте покоління сім’ї.  

Прес-служба Сумського ОК КПУВи можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах