- КПУ - http://www.kpu.ua -

Чернігівщина: “Вклонімося великим тим рокам …”

Опубліковано 23.06.2021

Ось і минуло 80 років від жахливого лиха для нашого мирного, привітного і працьовитого народу, який будував у себе на Батьківщині соціалізм, – віроломного нападу гітлерівського нацистського режиму, за підтримки світового капіталу і майже всієї об’єднаної Європи, на Союз Радянських Соціалістичних Республік. На кривавому шляху грізного ворога піднялося для спротиву все населення країни Рад – дорослі і діти, представники всіх союзних республік, всіх націй і народностей. Розпочалася Велика Вітчизняна війна.

Акули капіталізму вже потирали руки, вважаючи що питання знищення першої в світі держави трудового народу вирішене. Але не так сталося, як гадалося. Ціною величезних людських і матеріальних втрат, ціною масового героїзму на фронті і в тилу радянському народу на чолі з Комуністичною партією вдалося зупинити фашистські орди, вигнати їх з нашої землі, знищити у власному кублі. 9 травня 1945 року був підписаний історичний акт капітуляції ворога – настав давно очікуваний День Великої Перемоги радянського народу над німецько-фашистськими загарбниками.

Кожного року потому вдячні нащадки переможців у дні початку і завершення Великої Вітчизняної війни вшановують світлу пам’ять патріотів радянського народу – воїнів Червоної Армії, партизанів і підпільників, котрі хоробро зустріли підступного і нахабного ворога, знищили його, звільнили рідну землю від фашистів.

У древньому Чернігові 22 червня ц. р. комуністи, представники громадських організацій “Всеукраїнський союз радянських офіцерів” та “Жінки України за мир і стабільність” зібралися з квітами та Червоним прапором біля центральної Красної площі, щоб вклонитися великим тим рокам, віддати данину шани справжнім захисникам Вітчизни.

Квіти вдячності були покладені до братських могил в сквері імені Попудренка та на Валу, до вічного вогню на могилі невідомого солдата на Болдиних горах, до пам’ятного знака “Танк”, встановленого поблизу залізничного вокзалу в повоєнні роки на честь військових формувань Червоної Армії, які звільнили у вересні 1943 року місто Чернігів від німецько-фашистських загарбників.

Офіційна влада цього разу відбулася, для годиться, скромною церемонією покладання квітів у сквері Попудренка. Перші особи обласної державної адміністрації, обласної ради та міський голова Чернігова були “надзвичайно зайняті” справами і участі у заході не взяли.  Тому мабуть і вічний вогонь на могилі невідомого солдата не горів – мабуть погас навіки.

Воно й не дивно. Буржуазно-націоналістична влада України протягом уже майже 30 років поступово привчає громадян до того, щоб вони забули про віроломний напад гітлерівської Німеччини на СРСР, про Велику Вітчизняну війну, про перемогу в ній Радянського Союзу. Для владної верхівки це була Друга світова війна. А в період з 22 червня 1941 року по 9 травня 1945 року на території нашої країни точилася німецько-радянська війна. В ній бандерівські головорізи боролися проти обох сторін військового конфлікту за вільну Україну. Проте, поки що їм не вдається стерти з пам’яті нашого народу історичну правду про події тих кривавих днів. І не вдасться.

Покладання квітів до меморіалів, пам’ятників та обелісків на честь радянських воїнів-визволителів за ініціативою комуністів відбулися також в багатьох містах і райцентрах, інших населених пунктах області.

Прес-служба Чернігівського обкому КПУМатеріал розміщено на КПУ: http://www.kpu.ua

Link: http://www.kpu.ua/uk/99248/chernigivschyna_vklonimosja_velykym_tym_rokam_

© КПУ
Під час копіювання інформації обов’язково посилайтесь на www.kpu.ua