Комунальне шахрайство. Полтавщина вимагає доступних тарифів на комуналку


У Полтавській області споживачі комунальних послуг масовими мітингами протесту домоглися уваги влади до оборудок постачальних компаній.

Кримінальна справа на «Лубнигаз»

Минулого понеділка слідчі головного управління Нацполіції в Полтавській області провели обшуки в акціонерному товаристві «Лубнигаз».

Ця компанія подає природний газ місту Лубни та населеним пунктам Лубенського, Гребінківського, Пирятинського та Оржицького районів.

Як повідомляє прес-служба поліції Полтавщини, газопостачальну організацію підозрюють у внесенні неправдивих даних в обґрунтування тарифів, поданих на затвердження до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Сфальшоване дозволило «Лубнигаз» брати з споживачів дурні гроші. Провадження відкрито за ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).

Ще у грудні минулого року тариф за розподіл блакитного палива в компанії «Лубнигаз» становив 1,46 гривні за кубометр.

А після загального подорожчання цієї послуги по всій країні ціна підскочила аж до 2,94 гривні. Та й вартість самого газу як товару зросла.

Отож клієнтам «Лубнигазу» тепер кубометр газу обходиться в 11,73 гривні. Це – одна з найвищих такс в Україні.

Постачальник споживачів не почув

Обурені здирництвом люди Лубен та сусідніх районів пікетували адміністративну будівлю газової компанії.

Її керівник Ігор Кондратенко говорив невдоволеному люду, що очолюване ним підприємством як приватна структура має право встановлювати тарифи на свій розсуд.

Ці слова директора «Лубнигаза» так розлютили присутніх, що народ був ладен дати йому прочухана.

Від такого настрою людей пихатому управлінцю довелося змінити свою зверхність на аргументи.

Й став пояснював, що високий тариф на доставку блакитного палива обумовлений великими затратами на ремонт й оновлення дуже зношених газових мереж, а ще – необхідністю формування більшого фонду заробітної плати, оскільки в країні піднято рівень «мінімалки».

Люди наводили свої контраргументи, Вони говорили про мізерні пенсії, невелику платню, а ще й про пусті кишені, бо у багатьох через карантин не стало роботи. На те керівник «Лубнигазу» відрізав, що достаток – справа кожного.

Й заявив, що очолюване ним підприємство й надалі буде застосовувати тарифи, ухвалені НКРЕКП.

Повсюдна перевірка

Квитанції, що надійшли за січневі послуги постачальника блакитного палива, шокували клієнтів «Лубнигазу» космічними сумами.

І люди стали масово виходити на мітинги до райдержадміністрації та міськрад у Лубнах, Пирятині, Гребінці. Також час від часу перекривали автомагістраль державного значення Київ – Харків.

Не тільки «Лубнигаз», а й інші постачальники комунальних послуг, що працюють на Полтавщині, деруть з побутових споживачів три шкури.

Тож по всьому регіону народ бунтує. Масові акції протести вже неодноразово захльостували обласний центр, міста Кременчук, Горішні плавні, Карлівка, Решетилівка, Глобине.

Своїми акціями люди хочуть привернути увагу влади до ситуації з цінами на комунальну послугу. Народ сподівається, що вони вплинуть на постачальників блакитного палива, щоб ті знизили непосильні тарифи.

Мітингарі вимагають встановити ціну на газ на рівні не більше чотирьох гривень за один кубометр й зробити доступним тариф за його транспортування.

Прохання перевірити обґрунтованість цін на комунальні послуги направили до центральних органів влади і правоохоронних органів депутати багатьох місцевих рад Полтавщини.

У столиці зреагували. НКРЕКП вирішила зробити позапланову перевірку компаній «Полтаватеплоенерго», «Лубнигаз», «Лубнигаз-Трейдинг» і «Кременчуггаз-постачання».

Помітив тарифну ситуацію на Полтавщині й регіональний главк Нацполіції. Що дадуть перевірки та розслідування – покаже час.

Микола Гук, 

Полтавська область


Ви можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах