- КПУ - http://www.kpu.ua -

Щодо реалізації антинародного, антиконституційного Закону України “Про повну загальну середню освіту” в м. Умані та колишньому Уманському районі Черкаській області

Опубліковано 11.02.2021

Вже починаючи з 1 вересня 2020 року в Черкаській області розпочалася реалізація антинародного, антиконституційного Закону України “Про повну загальну середню освіту”.

Прикладом цього є набір і навчання на базі школи №7 у м. Умані учнів 1-го класу, які підвозяться із території усього міста.

Це створило великі незручності і для дітей і для батьків, чим викликало невдоволення більшості громадян. До того ж, тривогу батьків і громадськості викликало ще й те, що при кількості населення понад 70 тисяч, в м. Умані залишиться одна, максимум дві загальноосвітніх школи-ліцеї, які надаватимуть повну середню освіту.

Ще гіршою виглядає ситуація на території колишнього Уманського району, де населення складає  менше 50 тисяч жителів. А це один із найбільших по площі районів Черкаської області.

Згідно цієї загальноосвітньої афери на цій території буде лише одна школа-ліцей.

І тут складність не тільки в тому, що учнів возитимуть на відстань від 5 до 30 км, а й скільком сільським дітям пощастить здобути повну середню освіту, яка відкриває шлях до вищої освіти.

На території колишнього Уманського району створено чотири селищних і сільських рад – ОТГ. Але жодна з них не візьме на себе фінансування  одноосібно загальноосвітньої школи-ліцею, бо відповідь буде одна – немає коштів. Та й створювалися ці ОТГ зовсім  з іншою метою і завданнями.

Крім проблем у загальноосвітній школі назрівають проблеми із дошкільними закладами освіти.

В Уманському районі в одне із сіл на зустріч із жителями приїхав голова новоутвореного ОТГ і заявив, що в зв’язку із фінансовими труднощами у вашому селі буде закрито дошкільну дитячу установу, а дітей доведеться возити в інше село за 15 км.

Крім цього “порадував” людей похилого віку, які потребують догляду, про те, що їх вже не будуть обслуговувати соціальні працівники.

З місцевих інформаційних джерел


Матеріал розміщено на КПУ: http://www.kpu.ua

Link: http://www.kpu.ua/uk/98239/schodo_realizatsiji_antynarodnogo_antykonstytutsijnogo_zakonu_ukrajiny_pro_povnu_zagalnu_serednju_osvitu_v_m_umani_ta_kolyshnomu_umanskomu_rajoni_cherkaskij_oblasti

© КПУ
Під час копіювання інформації обов’язково посилайтесь на www.kpu.ua