Як бердичівські оунівці з німецько-фашистською окупацією "героїчно боролися"


Перед вами добірка матеріалів з бердичівської газети «Нова доба» за 28 жовтня 1941 року, що видавалася похідною групою ОУН на чолі з головою місцевого відділу пропаганди цієї організації Володимиром Семенюком та, які засвідчують  про те, як   «героїчно боролися проти нацистів» «герої» з місцевої ОУН.

На першій сторінці редакційна стаття написана цілком у дусі сучасної української пропаганди.

Оунівці обурюються, що навколо люди як і раніше розмовляють російською. І це незважаючи на нацистське-то «звільнення»! «Ми не можемо терпіти дикунства, московської азіатчини», - вигукує газета. Вам це нічого не нагадує?..

Далі вони обурюються, що працівники українського театру «почали штокати російською».

І на закінчення важливий висновок, цілком в дусі «борців проти німецьких окупантів»: «Не потрібно забувати, що у нас тепер є дорогі гості - німецькі воїни, найкультурніші люди світу».

Ось вам і  непримиренна  боротьба оунівців з фашистськими загарбниками! Дух  перехоплює від такої боротьби!..

На наступній сторінці оунівська газета пояснює руйнування краю тим, що радянські війська здійснювали «безглуздий опір непереможному німецькому війську».І що Німеччина допоможе…

А надруковані в газеті вірші прямо перегукуються з натхненними словами сучасних свідомих. Ось один з них:

До чого ж «сміливий вірш», погодьтеся! Явно «герой» творив. З тих самих, яким согодні кричать «Слава»!

А як вам заклик на транспаранті з нагоди вступу німецько-фашистських загарбників в місто: «Слава Гітлерові - Слава Україні!»? «Неперевершений зразок» опору окупантам…

А тепер подумаємо, хто вигукував тоді…І хто вигукує  сьогодні!?.

Про те, як ОУН «героїчно боролася проти німецько-фашистських окупантів», свідчить та ж газета «Нова доба» і за 11 січня 1942 року.

На першій сторінці - звернення Бердичівської управи до населення з закликом здавати теплі речі на потреби «сталевих полків Німецькій Армії», «славної Армії Великої Німеччини» і т.д.

Ви запитаєте: до чого ж тут оунівці? Мовляв, газета просто опублікувала оголошення нацистської управи. Так справа в тому, що керівником районного Бердичівського управління всі роки окупації був саме провідник місцевої ОУН Митрофан Савчук. Всі його заступники в управі представляли ту ж ОУН.

Тут же редакція публікує звіт про те, як просувається кампанія по здачі теплих речей «для німецьких вояків, які героїчно б'ються на фронтах з єврейсько-більшовицькою плутократією».

Привівши пару прикладів, оунівська газета пише: «Українці допомагають Німецькій Армії чим хто може. Зареєстровано 146 осіб, які принесли зимовий одяг». Ото мабуть і всі українські бердичівські націоналісти та люті вороги Радянської влади що відгукнулись на заклик…

І таких  доказів нацистського колабораціонізму ОУН в роки німецько-фашистської окупації України безліч…

На основі відкритих джерел Микола Кукоба


Ви можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах