Закарпатські комуністи відзначили 120-річчя Героя Радянського Союзу Олекси Борканюка

Закарпатські комуністи відзначили 120-річчя Героя Радянського Союзу Олекси Борканюка


11 січня 2021 року в приміщенні Закарпатського обкому Компартії України відбулись урочистості з нагоди 120-ї річниці від дня народження Олекси Борканюка, Героя Радянського Союзу, колишнього очільника крайової організації Компартії Чехословаччини на Підкарпатській Русі.

Учасники зібрання переглянули відеоматеріал, відзнятий рівно десять років тому на батьківщині О. Борканюка в селищі Ясіня та Рахові, де представники партійних організацій Закарпаття провели мітинг біля пам'ятника Герою.

Після перегляду відеосюжету перший секретар обкому Володимир Алексій розповів присутнім про трудовий та бойовий шлях Героя-інтернаціоналіста, його внесок у розвиток комуністичного руху в 20-30 роках минулого століття на Закарпатті та участь в боротьбі з фашизмом.

Було наголошено, що сьогодні влада, на жаль, замовчує інформацію про діяльність славного сина Карпат у антифашистському підпіллі, героїчну мужність Героя під час тортур у катівнях хортистськоі Угорщини.

Всього 41 рік прожив О. Борканюк, але його біографія може бути прикладом для нашої молоді.

Михайло Ухаль, виходець з Рахівщини, розповів про родину революціонерів Борканюків, комуністів та комсомольців 20-х років Великого Бичкова.

Перед присутніми виступили також народний депутат України попередніх скликань Іван Баранчик та депутат Ужгородської міськради, керівник фракції ОПЖЗ Андрій Погорєлов.

Всі присутні висловили побажання відвідати Рахівщину, батьківщину Героя, в найближчий час після закінчення локдауну.

В. Алексій подякував присутнім за участь в урочистостях та взяв зобов'язання організувати поїздку на батьківщину Героя.

Прес-служба Закарпатського ОК КПУВи можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах