Немеркнуча слава. У Білій Церкві відзначили День визволення від німецько-фашистських загарбників

Немеркнуча слава. У Білій Церкві відзначили День визволення від німецько-фашистських загарбників


Дата 4 січня для білоцерківчан особлива, але не для всіх. Саме в цей день 1944 року Червона Армія з чехословацькими підрозділами звільнили м. Білу Церкву від німецько-фашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні.

Цьогоріч  місцева влада проігнорувала цю важливу подію в історії міста. Чому? Вам вирішувати в майбутньому шановні виборці, як з ними поступати…

А сьогодні, 4 січня 2021 року, комуністи, радянські офіцери, небайдужі білоцерківчани та гості міста під червоними знаменами зібралися у Парку Слави біля Вічного вогню, щоб вшанувати пам’ять про воїнів та їх безсмертний подвиг.

Наші герої в жорстоких боях, що тривали декілька днів, загинули (майже дві тисячі радянських і 89 чехословацьких бійців) за визволення міста. Відома висота 208,4 м неодноразово переходила із рук в руки. Червоноармійці форсували р. Рось біля Чмирівки. А першим у місто увірвався танк Т-34 Костянтина Турчанінова, ім’ям якого в Білій Церкві названо вулицю.

Окупація міста тривала 902 доби. За цей час фашисти стратили та закатували в концтаборах близько 10 тисяч мирних жителів. 3 тисячі було вивезено на роботи до Німеччини.

За проявлений героїзм під час визволення Білої Церкви понад п’ятсот солдат та офіцерів були удостоєні державних нагород.

У виступах голови міської організації полковника Зикіна Л.М., голови обласної організації Союзу Радянських офіцерів генерал-майора Демченка А.П., жителів міста підполковника Лопатка Є.В., підполковника Антонова А.В., полковника Новака В.П., Батюшки УПЦ Василя було висловлено стурбованість про економічну, соціальну та політичну ситуацію, яку проводять нинішні та попередні керманичі країни. Вони підтримали проведення позачергових парламентських та президентських виборів.

А нині приспущені червоні стяги та червоні гвоздики лягли до Вічного вогню Парку Слави в знак великої пошани подвигу визволителям міста Біла Церква.

А.П. Демченко,

голова Київської обласної організації Всеукраїнського

Союзу радянських офіцерів, генерал-майор


Ви можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах