Суми: Святкова зустріч ветеранів космодрому Байконур

Суми: Святкова зустріч ветеранів космодрому Байконур


4 жовтня, в День початку космічної ери, зустрілись сумські байконурівці, чия військова служба проходила саме на цьому космічному полігоні.  63 роки тому назад, Радянський Союз, вперше в світі здійснив запуск першого штучного супутника Землі (ПС-1).

Історію не можна переписати на догоду політичним амбіціям. Саме 4 жовтня 1957 року о 22 годині 28 хвилин (за московським часом)  оператор центрального пульту підготовки і запуску лейтенант Чекунов  Борис Семенович поворотом стартового ключа і натисканням кнопки «Пуск» відправив ракету з пристикованим супутником в політ. Ракета вивела супутник на навколоземну орбіту. Це був пустотілий шар діаметром 58 см. з 4-а антенами – штирями довжиною по 2 м. 90 см. Загальна вага супутника була 83,6 кг.  Всередині шару були вмонтовані два передавачі, що працювали на коротких і ультракоротких хвилях.

Цій події рукоплескала вся планета. А на запитання іноземних кореспондентів: "Звідки був проведений запуск супутника?", в Міністерстві закордонних справ СРСР відповіли: «З космодрому Байконур». Так ця назва увійшла у широкий вжиток.

Зустріч сумських байконурівців вів беззмінний голова обласної і міської ради ветеранів Байконуру Анатолій Іванович Воропай. Виступаючі згадали імена тих сумчан, які брали безпосередню участь у запуску першого штучного супутника Землі: Синєколодецького Миколу Петровича, Кондратюка Миколу Андрійовича, Бабича Дмитра Леонтійовича.

У виступах прозвучали спогади про те, хто і як сприйняв повідомлення ТАРС у жовтні 1957 року – про початок космічної ери в історії людства.  Сьогодні ці заслужені люди доносять молодому поколінню достовірну інформацію про ті роки, про складний і героїчний період освоєння космічного простору. Обговорили завдання на найближчі місяці, підготовку до 60-річного ювілею першого польоту космонавта Землі – Юрія Олексійовича Гагаріна.    

Ветеранів–байконурівців вітали керівник обласної організації Всеукраїнського Союзу радянських офіцерів генерал-майор у відставці Анатолій Руденко і другий секретар обкому КПУ Олександра Переросла.

Прес-служба Сумського ОК КПУ


Ви можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах