День партизанської слави в Сумах

День партизанської слави в Сумах


22 вересня, за багаторічною традицією,  біля  меморіалу «Героям Сумщини» відбувся урочистий мітинг з нагоди 79-ої річниці початку партизанського руху на Україні. Прийшли ветерани війни і праці, активісти громадських організацій  патріотичного спрямування, комуністи обласного центру. Принесли багато різнобарвних осінніх  квітів.

День партизанської слави, встановлений на державному рівні з 2001 року, історично пов'язаний з подіями на Сумщині.  Саме 22 вересня 1941 року на окупованій фашистськими загарбниками території (у Спадщанському лісі Путивльського району на Сумщині) був виданий Сидором Артемовичем Ковпаком наказ №1 по Путивльському партизанському загону, який на той час налічував 41 чоловік.

18 жовтня цей загін  об’єднається з партизанським загоном С.В. Руднєва. Розгорнувши боротьбу в тилу ворога, об’єднаний загін виріс в партизанське з’єднання, яке пройде з боями від Путивля до Карпат.

На його базі було сформовано ще п’ять партизанських з`єднань, які вирушили в бойові рейди уже під керівництвом своїх командирів. А Сумщину  заслужено називають колискою партизанського руху на Україні.

В центрі уваги були присутні на мітингу колишні юні партизани, а зараз – сивочолі ветерани партизанського руху - Микола Іванович Приходько  і  Михайло Іванович Подік. Присутні гаряче аплодували виступу Михайла Івановича, який добровільно став партизаном у 15-літньому віці, був безстрашним розвідником і зв’язківцем у загоні Малікова на Житомирщині.  

Виступаючі на мітингу висловлювали глибоку вдячність народним месникам, які боролись за визволення України за покликом серця, навіть не будучи призваними на військову службу.

Була оголошена хвилина мовчання. Під звуки духового оркестру відбулося масове покладання квітів до підніжжя меморіалу. Корзини яскравих квитів були поставлені від міської організації ветеранів України, виробничого об’єднання «Насосенергомаш», від міської і обласної організацій Компартії України.  

Прес-служба Сумського обкому КПУВи можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах