Комуністи Чернігівщини свято шанують пам’ять про воїнів-визволителів

Комуністи Чернігівщини свято шанують пам’ять про воїнів-визволителів


Вересень є, мабуть, одним з найважливіших місяців для жителів Чернігівської області. Протягом місяця, в далекому 1943 році, радянські війська повністю очистили древній поліський край від німецько-фашистських загарбників, їхніх сателітів, та запроданців-поліцаїв. Тому в містах і райцентрах, сільських населених пунктах щороку відбуваються урочисті заходи, на яких вдячні нащадки переможців вшановують світлу пам’ять своїх захисників.

Раніше, за часів радянської влади, ці події були всенародними. Після 1991 року, коли до влади прийшли капіталізатори, святкування визволення міст і сіл від гітлерівських фашистів поступово почало затухати. Буржуазно-націоналістична влада вже не приділяє цим подіям належної уваги. У них зараз свої герої, свої свята.

Лише комуністи, як і раніше, свято шанують пам’ять про радянських воїнів, які мужньо, навіть ціною власного життя, захищали та визволяли рідну землю. Ще в серпні бюро обкому Компартії України ухвалило постанову, якою доручило міськкомам та райкомам партії, первинним парторганізаціям, з урахуванням нинішньої ситуації, в тому числі карантинних обмежень, провести заходи з відзначення 77-ї річниці визволення Чернігівщини від німецько-фашистських загарбників.  

21 вересня – День визволення древнього Чернігова. Група комуністів і представників місцевих організацій Всеукраїнського союзу радянських офіцерів та Громадської організації “Жінки України за мир і стабільність” зібралася біля Красної площі, що в обласному центрі, щоб провести урочисті заходи. На вулицях міста знову гордо замайорів священний Прапор Великої Перемоги.

Осінні квіти учасники заходу поклали до братських могил у сквері імені партизанського командира М. М. Попудренка та на Валу, до вічного вогню біля могили невідомого солдата на Пагорбі Слави, біля пам’ятного знаку “Танк”, до обеліска воїна-визволителя на старому міському кладовищі.

Цього ж дня День визволення святкував і древній Щорс, який за порошенківської влади був перейменований у Сновськ. Комуністи поклали квіти до пам’ятного знаку та до місця, де ще недавно стояв пам’ятник В. І. Леніну.

Прес-служба Чернігівського обкому КПУВи можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах