Як почалася війна…

Як почалася війна…


Рівно о 4-й годині ранку 22 червня 1941 року на Володимир-Волинський обрушився шквал артилерійського вогню і бомбових ударів. Спалахнули залізнична станція, житлові будинки. За декілька годин місто стало руїною.

Перші удари ворога прийняли на себе воїни прикордонних застав. Мужньо, до останнього подиху відбивали атаки нацистів прикордонники 6-ї застави, якою командував старший лейтенант А.К. Неєзжалов. Він, двічі поранений, не припиняв керувати боєм, поки смертельна куля не настигла його.

Бійці трималися понад дві доби. Старшина Манников, незважаючи на 16 ран, вів вогонь з кулемета. 24 червня п`ять чи шість чоловік на чолі з політруком Вощаєвим оборонялися цілий день, а коли настав вечір, смертельно поранений, він, бачачи, що сили його залишають і він уже нічим не допоможе своїм бійцям, з вигуком «Комуністи не здаються!» застрелився.

Володимир-Волинський героїчно захищали війська під командуванням політрука В.В. Петрова (Героя Радянського Союзу посмертно), старшини І.І. Пархоменка, старшого лейтенанта А.З. Чумовицького, бійці доту «Ковель», яким командував Герой Радянського Союзу С.Г. Гуденко. У перших битвах під містом розпочали свій шлях Маршал Радянського Союзу В.Г. Куликов та двічі Герой Радянського Союзу В.С. Петров.

Та сили були не рівні. 23 червня 1941 року ціною великих втрат противникові вдалося захопити місто.

З метою вшанування пам`яті про всіх загиблих героїв, які захищали місто від нацистських загарбників, комуністи, члени місцевої ветеранської організації та усі небайдужі містяни поклали квіти до обеліска Слави, що знаходиться на центральній площі міста

Ми пам`ятаємо! Ніхто не забутий – ніщо не забуте!

Прес-служба Волинського ОК КПУВи можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах