Сумщина: 112 років з дня народження двічі Героя Радянського Союзу С.П.Супруна

Сумщина: 112 років з дня народження двічі Героя Радянського Союзу С.П.Супруна


За багаторічною традицією, день народження легендарного льотчика – випробувача  Степана Павловича Супруна, сумчани відзначають щорічно в урочистій обстановці. В цьому році теж у сквері ім. Супруна було багатолюдно. Прийшли ветерани і комуністи, активісти Всеукраїнського Союзу радянських офіцерів. Прийшли сумчани, для яких ім`я Супруна близьке і дороге: живуть на вулиці імені Супруна, вчились в школі його імені, пам`ятають матеріали музею Героя, знали батьків льотчика, які тривалий час жили і працювали в Сумах.

Проживши всього тридцять три роки,  підполковник авіації Степан Павлович Супрун ввійшов в історію, як людина, що так багато зробила для розвитку радянської авіації, для зростання авторитету Радянської держави, ставши взірцем для наслідування для багатьох поколінь. Уродженець села Річки Білопільського району, що поруч з Сумами, токар Сумського машинобудівного заводу, він був призваний в ряди Червоної Армії у 1929 році, згідно з його особистими бажанням – направлений служити в авіацію, став військовим льотчиком, а з 1933 року – льотчиком - випробувачем. Як прекрасний спортсмен, він  - капітан хокейної команди і майстерний волейболіст. Вільно володіючи англійською мовою, він не замінимий член торгових делегацій в галузі авіації при поїздках до Сполучених Штатів Америки, до Англії і Франції, а в 1940 –му році – і до Німеччини. Він обирається депутатом Верховної Ради СРСР першого скликання.

Він – доброволець у Китайській армії під час її війни з Японією. Удостоєний звання Героя Радянського Союзу  у 1940 році. З початком Великої Вітчизняної війни , вже 23 червня, вносить пропозицію про формування шести полків винищувачів з числа льотчиків – випробувачів, і уже 30 червня вилітає на фронт як командир 401 винищувального авіаполку. Демонстрував чудеса хоробрості, вступаючи в бій з 4 та 6 – ма ворожими винищувачами. Героїчно загинув 4 липня 1941 року, ведучи бій одночасно з шістьма «Мессерами». Став одним з перших двічі Героєм Радянського Союзу і першим Героєм серед льотчиків – випробувачів у Великій Вітчизняній війні.

Про його героїчне життя і світлу пам`ять, про захист правди історії Великої Вітчизняної війни говорили у своїх виступах на мітингу ветерани авіації і космонавтики: полковник у відставці, майстер вертолітної справи В.М. Крівій і ветеран Байконура, полковник у відставці Г.В. Бородулін. Їх розповідь продовжили керівник обласної організації ВУСРО, генерал-майор у відставці А.Ф. Руденко, голова міської організації ветеранів України, полковник у відставці М.О. Бондарєв, другий секретар обкому КПУ О.В. Переросла.

На закінчення мітингу до підніжжя бюсту двічі Героя лягли букети осінніх яскравих квітів. Від імені комуністів міста і області корзину червоних троянд поставили перший секретар міськкому Володимир Солобаєв і член обкому партії, керівник обласної організації Всеукраїнського Союзу радянських офіцерів Анатолій Руденко.

Прес-служба Сумського обкому КПУВи можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах