ПРО ПОЛІТИЧНІ ПІДСУМКИ ПОЗАЧЕРГОВИХ ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ Постанова Президії Центрального Комітету Компартії України

ПРО ПОЛІТИЧНІ ПІДСУМКИ ПОЗАЧЕРГОВИХ ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ
Постанова Президії Центрального Комітету Компартії України


1. Позачергові вибори народних депутатів України 21 липня 2019 року, як і недавні президентські вибори, засвідчили, що більшість народу України відкидає згубний політичний курс збанкрутілого націонал-олігархічного режиму, очолюваного клікою Порошенка та його спільників. Головними вимогами виборців були: припинення воєнних дій на сході України і врегулювання, з дотриманням національних інтересів, відносин з Російською Федерацією, перегляд грабіжницьких тарифів на житлово-комунальні та інші послуги, псевдореформ у системі охорони здоров'я, освіти, інших галузях, подолання глибокої кризи в економіці, проведення економічної і соціальної політики, спрямованої на  поліпшення життя народу, а умовою їх реалізації — радикальне оновлення влади. Саме цим пояснюється обрання главою держави  і народними депутатами діячів, які не причетні до зловживань попередньої влади, хоча багато з них не мають досвіду управлінської діяльності.

Вибори засвідчили стрімке падіння рівня підтримки суспільством колишніх провладних, особливо націонал-радикальних, партій («Європейська солідарність» П.Порошенка, «Свобода», Радикальна партія О.Ляшка, «Українська стратегія Гройсмана», «Самопоміч»), а також політичних сил, які виступали зі схожими програмами («Сила і честь» І.Смешка, «Громадянська позиція» А. Гриценка та інші). Виборці відмовили у довірі багатьом депутатам, які у попередньому складі парламенту відзначалися одіозною, деструктивною позицією.

Вперше за роки незалежності України абсолютну більшість в оновленому депутатському корпусі завоювали представники однієї, пропрезидентської, партії «Слуга народу». Вона одержала унікальні можливості для виконання своїх обіцянок, що привернули на її бік більшість виборців, які взяли участь у голосуванні.

На  жаль, позиція цієї чергової партії влади з багатьох актуальних питань не відзначається чіткістю і визначеністю, а деякі заяви і дії її лідерів, у тому числі президента В.Зеленського, розходяться з передвиборними обіцянками, часом відтворюють відкинуту більшістю народу позицію Порошенка.

Друге місце у гострій боротьбі, за умов шаленої протидії з боку націонал-радикальних сил, виборола «Опозиційна платформа – За життя», виборча програма якої з низки принципових питань (припинення війни, відновлення відносин з Росією, зміна зовнішньополітичної орієнтації України, відродження її економічної могутності, подолання бідності) співпадає з позицією нашої партії.

Центральний Комітет КПУ враховує, що загальноочікуваним змінам ситуації в суспільстві чинять шалений спротив очолювані Порошенком політики, які зазнали нищівної поразки на президентських і парламентських виборах і не приховують того, що прагнуть реваншу. Це, безумовно, позначиться на діяльності Верховної Ради України, до якої обрано певну кількість народних депутатів, що представляють ці сили і відзначаються цинічною нахабністю і агресивністю. До того ж, вони розраховують на підтримку збройних угрупувань, які об'єднують значну кількість підготовлених, досвідчених і добре організованих бойовиків націонал-радикальної спрямованості. Сьогодні ще не ясно, чи здатна політична партія, яка прийшла до влади, протистояти і протидіяти цим деструктивним силам.

Не можна ігнорувати й ту обставину, що й після виборів суспільно-політичний лад в країні не змінився, кримінально-олігархічні клани зберігають свої позиції.

Це вимагає від справді демократичних, патріотичних сил пильності, організованості і твердої налаштованості захищати законність і порядок в Україні, її Конституцію.

2. Комуністична партія України не була допущена до участі в парламентських, як раніше і в президентських, виборах, що є грубим порушенням Основного Закону держави, конституційних прав КПУ та її прихильників. Більше того, саме перед днем виборів Конституційний суд України ухвалив ганебне, неправове рішення, яким визнав конституційним закон про так звану декомунізацію, чим відкрив шлях до завершення антиконституційної розправи над Компартією.

Рішуче відкидаючи необґрунтовані звинувачення на адресу партії, Центральний Комітет КПУ продовжить боротьбу за відновлення її конституційних прав і повноважень, проти свавілля і беззаконня.

Прийняти з цього питання Заяву (текст додається).

Секретаріату ЦК вжити всіх можливих заходів для оприлюднення тексту Заяви, а партійним комітетам і первинним партійним організаціям використати її для роз'яснення громадськості позиції нашої партії.

3. В разі прийняття рішення суду щодо припинення діяльності Компартії обкомам, міськкомам, райкомам, первинним партійним організаціям, використовуючи повноваження, надані Конституцією, здійснювати свою роботу з урахуванням розвитку політичної ситуації в країні, виходячи з рішень Пленуму Центрального Комітету від 20 травня 2015 року, та нових умов.

4. Регіональним і місцевим партійним комітетам посилити роботу щодо формування та активізації діяльності структурних підрозділів Всеукраїнської громадської організації «Лівий марш: робота, зарплата, захист».

Надати допомогу для офіційної реєстрації обласним та місцевим організаціям партії «Ліва опозиція».

5. Компартія України й надалі обстоюватиме і захищатиме законні інтереси, права і свободи людей праці, національні інтереси України, законність та правопорядок. Виходячи з цього, партія визначатиме ставлення до діяльності державних органів, політичних партій, громадських організацій, їх конкретних рішень і дій.

Організацію і контроль за виконанням цієї постанови покласти на Секретаріат ЦК.

м. Київ

25 липня 2019 року


Ви можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах