Виступ Соломатіна Ю.П. 2 грудня 2005 року


Предмет угоди – консультаційні послуги з питань розроблення інвестиційної стратегії замовника в Україні. Договори на суми півтора – два мільйони доларів, перший транш – на один мільйон доларів. Звітів за виконані роботи до цього часу у замовника немає. Отримувачі коштів визначені в договорі наступним чином: проміжний банк – „Deutche Bank Trast Company Americas”, банк-отримувач – „Trasta Komercbanka” Рига, Латвія; отримувач – розрахунковий рахунок 10701, фірма „ELGRADE LIMITED”, тобто та фірма, яка уклала договір з  фірмою пана Березовського.


Термін реалізації зазначених договорів  2003-2004 роки.


Загальна сума претензій пана Березовського збільшена з 21  мільйона доларів до 31 мільйона доларів.


Зараз пан Березовський готує позов до  англійського суду за юрисдикцією англійської корони, бо фірма його  зареєстрована у Гіблартарі, який належать до англійської корони. Позов - за лжесвідчення і шахрайство сторони, яка брала певні зобов`язання по цих договорах.


Шановні колеги, я вимагаю від Генеральної прокуратури негайно розпочати кримінальну справу за статтею 94 Уголовно-процесуального кодексу  України (повідомлення в пресі), бо вже є достатні підстави для цього – двосторонні договори. Я вимагаю негайно створити наказом слідчу групу та  відрядити її до Латвії. Я вимагаю  від Держкоммоніторингу негайно провести розслідування разом з Генеральною прокуратурою тіньового заведення грошей Березовського з Латвії в Україну, тобто  відмивання брудних грошей.


Я вимагаю від СБУ дати належну оцінку небезпеки для держави Україна тіньових закордонних  впливів на політику  України з використанням тіньових  схем.


Я вимагаю від Верховної Ради України продовжити мандат діяльності  нашої комісії і поширити його на вибори 2006, бо саме такі схеми напевне діють і зараз. Дякую за увагу.


Ви можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах