Петро Симоненко: Вибори мають відбуватися виключно в інтересах народу, а не олігархів


"Ми вважаємо, що дискусія стосовно збільшення чи зменшення прохідного бар'єру повинна відбуватися за участю не тільки п”яти парламентських партій, а всіх політичних партій і блоків – суб”єктів виборчого законодавства. Але вона не має жодного сенсу, доки не будуть ліквідовані джерела та механізми фальсифікацій народного волевиявлення. За діючим виборчим законодавством, масштабні фальсифікації будуть здійснюватися і при десяти- і при одновідсотковому бар'єрі. Тому для нас важливо не те, яким буде прохідний бар"єр, а щоб люди мали можливість вільно обирати, а обравши, - дієво контролювати владу". Про це заявив лідер українських комуністів Петро Симоненко.

Петро Симоненко зазначив, що Компартія, зокрема і її представники в робочій групі, наполягають на законодавчому врегулюванні прогалин у виборчій системі та пропонують реальні запобіжники фальсифікуванню результатів виборів на всіх рівнях.

"Зрозуміло, що в умовах, коли влада підпорядкована інтересам великого капіталу, коли вона залежна від зовнішніх чинників і підзвітна не громадянам України, а фінансово-промисловим угрупуванням і закордонним центрам впливу, уникнути фальсифікацій в повній мірі неможливо", - сказав лідер КПУ.

Разом з тим, переконаний Петро Симоненко, навіть в умовах існуючої в Україні олігархічної суспільно-політичної системи, можливо і необхідно позбавитися масштабних фальсифікацій, які призводять до спотворення результатів виборів.

"Для цього треба внести відповідні зміни до виборчого законодавства і до Конституції України. В інший спосіб ми цю проблему не вирішимо", - впевнений Петро Симоненко.

Лідер комуністів ще раз наголосив на необхідності створення реєстру виборців, щоб на догоду чиновникам під час виборів люди не зникали із списків цілими будинками та кварталами, а замість них не з"являлися "мертві душі".

"Без створення реєстру виборців, без зміни системи голосування за відкріпними талонами та на дільницях, які створюються за кордоном, без виключення інформаційного сервера ЦВК з процесу підрахунку голосів, без введення в дію закону про імперативний мандат в повному обсязі щоб уникнути біганини депутатів по фракціях і продажу місць у виборчих списках, а це, доречи, стало приводом для видання президентом незаконних указів, - позбавитися масштабних фальсифікацій неможливо", - заявив лідер КПУ Петро Симоненко.

Крім того, лідер КПУ впевнений, що в разі встановлення 50% порогу явки виборців на дільниці для визнання виборів такими, що відбулися, підвищить їх легітимність, стане на заваді намаганням будь-кого виключити політичних опонентів ї їхніх прихильників з виборчого процесу, використовуючи владні, в тому числі і президентські важелі і, таким чином, узурпувати владу.

“Тоді ми не будемо мати такої ситуації, коли вибори відбудуться тільки в одній частині України і в інтересах тільки окремих політичних сил і їх керманичей”, - сказав Петро Симоненко.

Прес-служба


Ви можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах