Петро Симоненко: Побиття людей у Кирнасівці зайвий раз доводить, що капітал і кримінал в Україні - це дві сторони однієї медалі

Петро Симоненко: Побиття людей у Кирнасівці зайвий раз доводить, що капітал і кримінал в Україні - це дві сторони однієї медалі


“Замовники, організатори і виконавці розбійного нападу на мешканців села Кирнасівка Тульчинського району Вінницької області, які захищали рідний цукровий завод від продажу на металобрухт, захищали свої робочі місця, повинні бути покарані найсуворішим чином”. Про це заявив лідер українських комуністів Петро Симоненко.

Лідер комуністів нагадав, що всупереч своїм обіцянкам відновити роботу підприємства та зберегти робочі місця, господар Кирнасівського цукрозаводу продав підприємство двом компаніям. Одній, а саме “Уніфінгруп”, відходить нерухомість, іншій, “Дукат М” (діяльність якої є заготівля металобрухту) - устаткування заводу. Дізнавшись про це мешканці села та робітники заводу стали на його захист.

Проте, вніч на 20 травня представники компанії “Дукат М” та найняті нею кримінальні елементи, вдалися до силового захоплення підприємства, внаслідок чого померла людина. Ще 15 мешканців села отримали травми різного ступеня тяжкості, а шістьох з них було госпіталізовано.

“Три десятки головорізів (12 з яких за інформацією правоохоронних органів мають судимості за тяжкі злочини), озброєних електрошокерами, бейсбольними битками, лопатами, металевою арматурою та залізними ланцюгами били захисників підприємства, закидували їх камінням. Бандити також привезли з собою 15 службових собак, котрих натравили на мешканців села та погрожували фізичною розправою, обіцяючи викласти “трупи непокірних” на прохідній заводу. При цьому міліція прибула на місце злочину тільки через півтори години після виклику, працівникі прокуратури взагалі були відсутні, а Тульчинський райсуд вже наступного дня звільнив з під варти всіх затриманих правоохоронцями нападників”, - розповів Петро Симоненко.

Нажаль, наголосив лідер КПУ, те, що сталося у Кирсанівці, - невипадковість, а буденна реальність, яку породжує капіталізм, особливо у його олігархічно-збоченому вигляді.

“Натомість, ми зобов”язані навіть в рамках існуючої в Україні олігархічної системи влади, де капітал і кримінал — це дві сторони однієї медалі, добиватися покарання злочинців та захищати громадян, захищати їх права і свободи”, - заявив Петро Симоненко.

Саме тому, лідер Компартії звертається до Генерального прокуратура, до Міністра внутрішніх справ з вимогою незважаючи на прізвища і посади замовників побиття людей у Кирсанівці, притягти всіх винних до передбаченою законом відповідальності. Петро Симоненко також вимагає проведення службового розслідування за фактом бездіяльності працівників місцевої прокуратури і безвідповідального відношення до виконання своїх службових обов”язків працівників місцевої міліції. Крім того, лідер КПУ звертається до Вищої Ради юстиції та вимагає розглянути правомірність рішення Тульчинського райсуду, яким нападники були звільнені з під варти.

“Ми, з свого боку, також беремо цю справу на контроль. Народні депутати України від Компартії, депутати Вінницької облради, Вінницькій обком КПУ нададуть всю необхідну правову і організаційну допомогу для того, щоб винні були суворо покарані, щоб перемога була на боці тих, хто постраждав від олігархічно-кримінального свавілля “братків”, тобто на боці мешканців села Кирсанівка та робітників цукрового заводу”, - заявив Петро Симоненко.

Прес-службаВи можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах