Громадський транспорт. У старих автобусах – за новими цінами


На Сумщині перевізники значно підвищили тарифи на проїзд у громадському транспорті. Чергове здороження люди зустріли у багнети. Невдоволені провели акції протесту.

Апетити перевізників

З минулої неділі у Сумах почали діяти нові тарифи на проїзд у громадському транспорті, затверджені напередодні виконкомом міської ради. Відтепер вартість проїзду в приватному транспорті становить 10 гривень замість семи. А з 16 жовтня у комунальних тролейбусах та автобусах пасажири будуть сплачувати шість гривень замість чотирьох.
Це – найбільш суттєве зростання вартості транспортних послуг за останній час. Ще три року тому тариф у Сумах зростав одноразово на 50 копійок, потім – на гривню, а нині – аж на дві гривні. Тобто вартість проїзду зросла наполовину у порівняння з попередньою величиною.
Такі непомірні свої апетити перевізники у зверненні до міської ради пояснили збільшенням розміру виробничих витрат, зокрема, на пальне та запасні частини. Й поставили ультиматум: якщо негайно влада не дасть згоду на запровадження нових тарифів, то не випустять на лінії маршрутки.

Авторитетна думка

- Економічні підстави для підвищення тарифів є, - зазначив координатор «Сумської платформи реформ» Максим Корнієнко. - Якщо виходити з умов конкурсу, за яким перевізники отримали право працювати на маршрутах, то фактичний рівень надання послуг пасажирам не відповідає  передбаченому.
Занепокоєна стрімким зростанням тарифів на проїзд у міському транспорті й Сумська облдержадміністрація. Її керівництво звернулося до міської ради, аби остання надала інформацію щодо детального обґрунтування підвищення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському комунальному та приватному пасажирському транспорті.

Неприпустимо приймати такі рішення в кулуарах, говориться у листі облдержадміністрації. З громадськістю ніхто не обговорював це питання публічно. При вирішенні соціально значущих питань владі варто конструктивно спілкуватися з населенням.

Питання тарифів є болючим для значної кількості людей. З одного боку вартість транспортних послуг має бути економічно обґрунтованою, а з іншого – розмір плати за проїзд має відповідати платоспроможності пасажирів, говориться у зверненні облдержадміністрації до Сумської міської ради.

Слово вулиці 

Своє ставлення до здороження вартості проїзду у громадському транспорті обласного центру виказали і його мешканці. 10 жовтня, коли почали діяти нові тарифи у приватних перевізників, люди протестували проти підвищення вартості транспортних послуг. На площу Незалежності вони прийшли з плакатами, на яких зазначили свої вимоги.

Мітингувальники закликали перевізників запровадити тарифи, котрі були б по кишені переважній більшості пасажирів, та покращити якість перевезення у маршрутних таксі, чого не сталося від минулого підвищення вартості транспортних послуг.
У своїх виступах учасники акції скаржилися на недотримання графіків руху автобусів, нечемне поводження водіїв. Говорили, що салони маршруток брудні. Технічний стан рухомого складу незадовільний. Не раз під час руху маршруток відкривалися двері й люди випадали з салону. А ще траплялося загоряння транспорту.

Проти підвищення вартості проїзду у маршрутках протестували й жителі села Степанівка Сумського району. Акції незгоди з діями влади Шостки, Ромнів, Конотопу, яка «освятила» збільшені тарифи на пасажирські перевезення, проводили й мешканці вищеназваних міст. Проте нові ціни нікуди не поділися. 

Громадські активісти Сумщини закликають земляків продовжити боротьбу за запровадження тарифів, котрі під силу пересічним пасажирам.

Микола ГУК
Сумська область


Ви можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах