ЗВЕРНЕННЯ АНТИФАШИСТСЬКОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ


Офіс Президента України

Державній адміністрації Івано-Франківської області

Офіс генерального прокурора України

Коломийському міському голові


ЗВЕРНЕННЯ

Як стало відомо нам з повідомлень ЗМІ, від небайдужих громадян, мешканців міста - влада міста Коломия Івано-Франківської області прийняла рішення та проводить фактичне знищення, під приводом реконструкції, Меморіалу та поховання загиблих воїнів у ІІ світовій війні, що знаходиться на Площі Скорботи міста Коломиї.

Помилкове та незаконне, на наше переконання, рішення Коломийської міської ради та її виконкому, щодо так званої реконструкції Меморіалу у зв’язку з аварійністю та невідповідністю Законам України, не витримують жодної критики, як з морального так і юридичного боку.

Згідно ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» Стаття 2. Пункт 5) упорядкування, збереження та спорудження пам’ятників і пам’ятних знаків на вшанування пам’яті учасників та жертв Другої світової війни 1939-1945 років, створення музеїв, меморіальних комплексів, присвячених Другій світовій війні 1939-1945 років – є формою увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Стаття 4, пункт 1 даного Закону говорить про таке:

Пам’ятками Другої світової війни 1939-1945 років визнаються військові кладовища, військові ділянки на цивільних кладовищах, братські та одинокі могили, пам’ятники, пам’ятні знаки, скульптурні, архітектурні та інші споруди, композиції і об’єкти, що увічнюють пам’ять про події часів Другої світової війни 1939-1945 років, її учасників та жертв.

Щодо посилання у цьому ганебному рішенні на аварійний стан Меморіального комплексу то місцевим можновладцям також слід нагадати і інші статті даного Закону, а також про зобов’язання державних службовців, службовців органів місцевого самоврядування неухильно дотримуватись у своїй діяльності Конституції та Законів України. Зокрема Стаття 4, пукти 3,4,7:

«Фінансування заходів, пов’язаних з утриманням у належному стані пам’яток, визначених частиною першою цієї статті, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, передбачених на відповідну мету, а також за рахунок пожертв юридичних, фізичних осіб, міжнародних організацій або іноземних держав.

4. Державні органи та органи місцевого самоврядування несуть у межах компетенції відповідальність за облік і збереження пам’яток Другої світової війни 1939-1945 років.

7. Наруга над пам’ятками Другої світової війни 1939-1945 років, їх руйнування або знищення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Також слід зазначити, що посилання органів місцевого самоврядування міста Коломия Івано-Франківської області на буцімто невідповідність та приведення до вимог ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» не має під собою правового підґрунтя. Адже згідно із цим Законом стаття 4, пункт 3: «Заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму: на намогильних спорудах, розташованих на території місць поховань, місць почесних поховань;

Ми переконані, що дані рішення компрометують Україну в очах міжнародної спільноти, носять сумнівний, резонансний характер для українського суспільства, мають ознаки правового свавілля на місцевому рівні. Україна та її народ, які понесли одні з найбільших людських та матеріальних втрат в часи Другої світової війни зобов’язані все робити для збереження пам’яті про подвиг, завдячуючи якому було переможено нацизм.

Вимагаємо від компетентних органів відреагувати на такі дії Коломийської міської ради Івано-Франківської області та її посадових осіб, здійснити правове реагування.

Відповідь просимо надати у встановлений Законом термін.

ГО «Антифашистський комітет України»


Ви можете обговорити цей матеріал на наших сторінках у соціальних мережах