На барикадах класової боротьби. Шахтарі Галичини вимагають заробленого

На барикадах класової боротьби. Шахтарі Галичини вимагають заробленого


Гірники державного підприємства «Львіввугілля» пікетували Львівську облдержадміністрацію, вимагаючи погашення заборгованості з виплати заробітку.

У середу, 4 серпня 2021 року сотні працівників «Львіввугілля» пройшли вулицями головного міста Галичини. Під стукіт касок об асфальт вони кричали «Ганьба!», «Зарплату!». Дійшовши до Львівської ОДА, шахтарі влаштували мітинг. Тут до акції протесту гірників долучились матері, дружини шахтарів з дітьми та небайдужі городяни.

За останні чотири місяці зарплату працівникам «Львіввугілля» виплатили лише частково: 60 процентів за квітень і травень, 40 відсотків – за червень. За липень розрахунку не було.

За свою працю ми не отримали 285 мільйонів гривень. Але нам не віддають борг, не дивлячись на рішення судів на нашу користь, говорили страйкарі.

На звернення до Міністерства енергетики, до керівника уряду, глави держави і парламенту, ми отримали відповідь, що це – не їх справа, а господарська – «Львіввугілля». Але ж підприємство – державне! Тому вимагаємо від державних мужів сприяння у погашенні заборгованості, зазначалося у відозві мітингу.

До пікетувальників вийшов перший заступник голови ЛОДА Андрій Годик, який запевнив, що ЛОДА підтримує вимоги шахтарів. Він нагадав, що на зарплату гроші надходять із двох джерел: державний бюджет та прибуток від реалізації вугільної продукції. Нині проблема із зарплатами виникла в основному через несвоєчасні розрахунки споживачів за відвантажене вугілля. За словами чиновника, Кабмін працює над розв’язанням проблеми. Урядовці обіцяють покрити зарплатні борги упродовж серпня-вересня цього року, але затвердженого графіку їх погашення наразі немає.

Мітингувальники заявили, що якщо питання зарплати не вирішиться у найближчі дні, то в День Незалежності вони страйкуватимуть в Києві.

Ще в середині минулого місяця Кабмін перерозподілив майже 400 мільйонів гривень на погашення заборгованості по зарплатам гірникам. За підрахунками Міністерства енергетики, до кінця року дефіцит коштів на виплати зарплат шахтарям державних підприємств становитиме 2,9 мільярда гривень. Загальна заборгованість колективам таких рудників із виплати зарплат за 2015-2020 роки та шість місяців цього року, становить понад 1,3 мільярда гривень.

Наша довідка. Державне підприємство «Львіввугілля» включає шість діючих шахт, які видобувають енергетичне вугілля. До його складу входить і 10 допоміжних підприємств. Загальна кількість працюючих у ДО «Львіввугілля» становить близько восьми тисяч осіб.

Микола Гук,

Львівська область


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях