- КПУ - http://www.kpu.ua -

Житомир. 22 червня 2021... Памятаємо...

Опубликовано 23.06.2021

22 червня комуністи міста, представники громадських організацій Житомира в день 80-річчя з дня початку безсмертного подвигу радянського народу і його Червоної Армії в Великої Вітчизняної війни,  вшановуючи пам'ять полеглих за визволення рідної землі від німецько-фашистських загарбників, провели короткий мітинг та поклали квіти до Монументу воїнам-визволителям на площі Перемоги в Житомирі і до пам'ятника жертв фашизму - місця розстрілу комуністів, комсомольців, партизан, підпільників і мирних громадян - на околиці міста.

Непідвладний часу Подвиг воїнів-переможців у цій війни, як і безмежна наша вдячність всім, хто відстояв нашу Вітчизну, виявив нездоланну мужність та незламність духу в боротьбі з ворогом.

Житомирщина однією з перших зазнала ударів фашистської авіації. Вогняним смерчем увірвалось на нашу землю страшне лихо. Болем врізалося в кожне серце, горем впало в кожну родину. Тривожним набатом віддалося в свідомості, в душах людей. 22 червня 1941 р. початок війни, що стала для нашого народу священною, Великою Вітчизняною. Житомир одним із перших міст країни в перший же день війни, на світанку, зазнав бомбардування гітлерівської авіації.

Вторгнення загарбників на територію країни нікого не залишило байдужим, викликало гнів і ненависть до гітлерівців. Тисячі патріотів, відчуваючи свою відповідальність за долю Вітчизни, за життя рідних і близьких, майбутнє своєї землі, піднялися на їх захист, взяли в руки зброю, пішли в партизани, стали підпільниками.

Тому жителі Житомирщини віддали перевагу вияву свого патріотизму в боротьбі у підпіллі та партизанському русі.

Ось чому Житомирщину називали "партизанським краєм". Адже тут, під час окупації гітлерівцями, мужньо боролися з ворогом 25 партизанських з’єднань, 100 окремих партизанських загонів, 70 відсотків народних месників були вихідцями з міст і сіл області. Разом з бойовими підрозділами Червоної Армії вони наближали омріяну Перемогу.

МИ ПАМ'ЯТАЄМО ВАШ ПОДВИГ! ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ-ПЕРЕМОЖЦЯМ!

Прес-центр Житомирського ОК КПУМатериал размещен на КПУ: http://www.kpu.ua

Link: http://www.kpu.ua/ru/99241/zhytomyr_22_chervnja_2021_pamjatajemo

© КПУ
При перепечатке информации ссылка на www.kpu.ua обязательна