- КПУ - http://www.kpu.ua -

Волинь. 22 червня – День памяті і вшанування подвигів радянського народу та воїнів Червної Армії

Опубликовано 23.06.2021

80 років назад волинські міста та села одними із перших зустріли удар військ нацистської Німеччини та її сателітів. Рівно о 4-й годині ранку 22 червня 1941 року зокрема на місто Володимир-Волинський обрушився шквал артилерійського вогню і бомбових ударів. Спалахнули залізнична станція, житлові будинки. За декілька годин місто стало руїною.

Перші удари ворога прийняли на себе воїни прикордонних застав. Мужньо, до останнього подиху відбивали атаки нацистів прикордонники 6-ї застави, якою командував старший лейтенант А. К. Неєзжалов. Двічі поранений, він не припиняв керувати боєм, поки смертельна куля не настигла його. Бійці трималися понад дві доби. Старшина Манников, незважаючи на численні поранення, вів вогонь з кулемета.

Не менш хоробро чинили опір гітлерівцям бійці 2-го укріпленого району, 87-ї стрілецької та 41-танкової дивізій. Справжній героїзм виявили прикордонники під командування політрука В. В. Петрова, старшини І. І. Пархоменка, старшого лейтенанта О. К. Чумовицького, молодшого лейтенанта А. З. Лівенцова. Під Володимиром-Волинським у званні лейтенантів розпочали свій бойовий шлях Маршал Радянського Союзу В. Г. Куликов та двічі Герой Радянського Союзу В. С. Петров.

У пам’ять всіх загиблих волинські комуністи разом з ветеранами війни та праці, громадськими організаціями «Захисник», «Воїни Афганістану», «Жінки України за мир і стабільність» та духовенством прийшли на площу міста вшанувати пам’ять воїнів, які боролися проти нацизму під час Великої Вітчизняної війни та покласти квіти до стели Слави. Схожі заходи відбулися по всій області.

Прес-центр Волинського обкому КПУ

 Материал размещен на КПУ: http://www.kpu.ua

Link: http://www.kpu.ua/ru/99240/volyn_22_chervnja__den_pamjati_i_vshanuvannja_podvygiv_radjanskogo_narodu_ta_vojiniv_chervnoji_armiji

© КПУ
При перепечатке информации ссылка на www.kpu.ua обязательна