- КПУ - http://www.kpu.ua -

Сумщина: 22 червня пам’ятають спадкоємці переможців (оновлено)

Опубликовано 23.06.2021

Суми

О 10-й годині ранку, в день 80-річчя початку Великої Вітчизняної війни, традиційно зібрались сумчани біля Меморіалу Слави. Тут біля пам’ятника «Сумського Альоші»,  де горить Вічний вогонь і на гранітних плитах викарбовано імена загиблих сумчан, в знаменні дні збираються жителі міста. І  цього разу прийшли ветерани і комуністи, діти війни і активісти Всеукраїнського Союзу радянських офіцерів,  небайдужі сумчани, які шанують свою героїчну історію. Принесли багато-багато квітів. Прибули керівники області і міста. До присутніх звернувся з промовою міський голова, який нагадав присутнім, як Сумська область в перші дні війни відреагувала на дії окупантів, як розгорнула масовий партизанський рух, яких зростила всесвітньо відомих героїв, і яких зазнала втрат.

До встановлення червоного Прапора Перемоги над Берліном, в чому безпосередню участь приймав охтирчанин Олексій Берест, були роки важких боїв і великих втрат. І була єдина на всіх Перемога. Пройшла хвилина мовчання в пам'ять тих, хто загинув на фронті, хто кував перемогу в тилу, хто повернувся з війни, відбудував зруйноване господарство, і відійшов у вічність уже в повоєнні роки.  Серед присутніх особливо багато було дітей війни, які на власні очі бачили страхіття війни і радість Перемоги.

Під звуки духового оркестру відбулось масове покладання квітів.   

Корзину червоних троянд поставили до Вічного вогню керівники Сумських обласної і міської організацій комуністів Володимир Даниленко і Володимир Солобаєв.

Комуністи, разом з ветеранами, прийняли участь у церемонії покладання квітів у містах обласного значення та райцентрах. У Конотопі, Охтирці, Шостці та ряді інших міст вони впорядкували братські могили воїнів напередодні цієї дати.

Шостка

Історичні документи переконливо свідчать, що уже в перших кровопролитних оборонних боях, в мобілізаційних заходах народного господарства, в контрнаступі під Штепівкою, в стійкості захисників Бреста і Шостки кувалась велика Перемога. 

Традиційно, зберігаючи пам'ять про героїчне минуле, вранці 22 червня жителі Шостки прийшли до Меморіалу Слави, де палає Вічний вогонь. Організовано прийшли ветерани війни і праці, комуністи, активісти Всеукраїнського Союзу радянських офіцерів, представники інших громадських організацій патріотичного спрямування, які цінують свою правдиву історію.

Відбувся мітинг, в ході якого виступили керівники міських організацій ВУСРО (В.В. Пегов), ветеранів України (Є.Г. Червонний), «Діти війни (В.М. Ніпод), депутат міської ради від Опозиційної платформи «За життя» (В.І. Кушнарьов), міський голова (М.П. Нога). Всі виступаючі наголошували на тому, якою дорогою ціною заплатив наш народ  за перемогу над фашизмом, і настільки актуальним сьогодні є питання збереження миру. Звучали посилання навіть на слова канцлера сучасної Німеччини Ангели Меркель, хто ж насправді розв’язав другу Світову війну, яка для радянського народу стала Великою Вітчизняною  війною.

На закінчення мітингу відбулось масове покладання квітів до Вічного вогню.

Охтирка

Вранці 22 червня 2021 року охтирчани зібрались біля Вічного вогню на братській могилі, де поховані восени 1941 року воїни-захисники міста.  Прийшли  активісти ветеранської організації міста і району, комуністи, діти війни, представники інших громадських організацій.

Був проведений траурний мітинг з нагоди цієї дати, на якому були присутні керівники міста і району. Зворушливо прозвучав виступ керівника міської організації ветеранів Л.О. Полякової, яка озвучила факти і імена, які свідчили, що у важкому 1941 році радянські люди вірили у майбутню перемогу над ворогом.

Була проведена хвилина мовчання. Відбулось масове покладання квітів, в якому взяли участь члени бюро міському і райкому партії. Потім представники влади і громадських організацій здійснили автопробіг по місцях масових поховань воїнів і мирних жителів, що  загинули від рук окупантів у 1941-1943 р.р. і поклали там квіти.

Прес-служба Сумського ОК КПУМатериал размещен на КПУ: http://www.kpu.ua

Link: http://www.kpu.ua/ru/99231/sumschyna_22_chervnja_pamjatajut_spadkojemtsi_peremozhtsiv

© КПУ
При перепечатке информации ссылка на www.kpu.ua обязательна