- КПУ - http://www.kpu.ua -

Сумщина: 101-ша річниця з дня народження І.М.Кожедуба

Опубликовано 08.06.2021

8 червня, як і щороку в цей день, сумчани прийшли до пам`ятника своєму легендарному земляку - Івану Микитовичу Кожедубу - тричі Герою Радянського Союзу, Маршалу авіації, одному з найбільш результативних льотчиків-винищувачів Другої світової війни.

Прийшли представники різних поколінь – від молоді до ветеранів Збройних сил і ветеранів праці, прийшли ветерани авіації і ветерани Афганської війни, комуністи обласного центру і активісти Всеукраїнського Союзу радянських офіцерів, небайдужі сумчани. Принесли багато різнобарвних квітів до пам’ятника Героя.

Був проведений мітинг з нагоди цієї дати, організаторами якого стали ветерани міста. Виступили перший заступник голови обласної ради і заступник міського голови, керівник міської організації ветеранів Віталій Нечипоренко, активіст Всеукраїнського Союзу радянських офіцерів, ветеран авіації, полковник у відставці Володимир Кривій, відомий в області скульптор, автор пам’ятника І.М. Кожедубу в м. Суми – Олег Прокопчук. Кілька авторських пісень про героїзм льотчиків виконав ветеран Афганської війни , бувший військовий вертольотчик Володимир Щеглов.

Всі виступаючі з глибокою пошаною говорили про героїзм і відвагу, про неперевершену бойову майстерність Івана Кожедуба, який ввійшов у історію світової авіації, прославивши своїми подвигами і Сумщину, і Україну, і Збройні Сили Радянського Союзу. Це його Батьківщина нагородила чотирма орденами Леніна, сімома орденами Червоного Прапора , двома орденами Червоної Зірки, орденом Олександра Невського і ще трьома іншими орденами.

Вдячні земляки І.М. Кожедуба бережуть пам'ять про легендарного льотчика: його ім’ям названий   парк відпочинку у м. Суми, у 2010 – му році йому встановлений пам’ятник в обласному центрі, погруддя тричі Героя дбайливо доглянуті у місті Шостка і у його рідному селі Ображіївка. У Шостці діє музей І.М.Кожедуба. Молодь має змогу доторкнутись до славного імені справжнього Героя українського народу.

Корзину червоних квітів до підніжжя пам`ятника поставили керівники обласної та міської організацій КПУ Володимир Даниленко та Володимир Солобаєв.

Прес-служба Сумського ОК КПУ Материал размещен на КПУ: http://www.kpu.ua

Link: http://www.kpu.ua/ru/99130/sumschyna_101sha_richnytsja_z_dnja_narodzhennja_imkozheduba

© КПУ
При перепечатке информации ссылка на www.kpu.ua обязательна