Сумщина: 76-та весна Великої Перемоги! (оновлено)

Сумщина: 76-та весна Великої Перемоги! (оновлено)


Суми

В обласному центрі біля Меморіалу Слави відбувся традиційний мітинг-реквієм, присвячений цій святковій даті.

Навіть в умовах карантинних обмежень прийшло досить багато сумчан різних поколінь. Організовано зібрались комуністи, ветерани війни і праці, активісти Всеукраїнського Союзу радянських офіцерів, діти війни, представники молоді.

Принесли багато-багато квітів, особливо  - червоних гвоздик і червоних тюльпанів. Над площею лунали пісні, присвячені перемозі у Великій Вітчизняній війні. Про вклад жителів міста і області в перемогу над  фашизмом, про відомих героїв-сумчан говорили в своїх виступах керівники області і міста, голова ради міської організації ветеранів. Була оголошена хвилина мовчання.

Потім відбулося масове покладання квітів до Вічного вогню. Гранітні плити були вкриті особистим килимом квітів.

Поставлені корзини живих квітів – від керівників області і міста, від організації  ветеранів України, ряду громадських організацій. Від комуністів корзину червоних гвоздик поставили керівники обласної і міської організацій – Володимир Даниленко і Володимир Солобаєв.

Комуністи прийняли участь у святкових заходах у містах обласного значення і районних центрах.

Охтирка

76 років тому закінчилася Велика Вітчизняна війна. Для тих, хто поліг, захищаючи свою землю, хто пройшов те пекло, вона такою буде назавжди. Ці люди власним життям і здоров'ям заплатили дуже велику ціну за те, щоб ми зараз жили. Нині про ті страшні часи нам на згадку залишилися пам'ятники, братські та поодинокі могили загиблих. Лише на території Староіванівського старостинського округу (Охтирська територіальна громада)  братських могил дві: у с. Будне, де спочивають 15 воїнів, але лише 7 з них відомі, та у с. Стара Іванівка, де навіки заснули 96 воїнів, але лише 51 прізвище відоме.

У с. Климентове є поховання двох солдатів, один з яких невідомий. Всі ці воїни були уродженцями й мешканцями інших територій, але загинули, захищаючи наші села і наших людей.

У с. Сосонка та Стара Іванівка також є пам'ятники полеглим у воєнні роки односельчанам. Загальна кількість прізвищ на стелах – близько 300.

Саме тому не можна, не маємо права забувати про них і кожного року зобов’язані пам’яттю  вшановувати подвиг покладанням квітів. Не можна забувати і про  ветеранів, які пройшли всі жахіття війни.  

8 травня староста Староіванівського старостинського округу Роман Тесля, завідуюча філією N4 «Охтирської публічної бібліотеки» разом з народним депутатом України сьомого скликання від Комуністичної партії України, депутатом міської ради від фракції «ОПЗЖ»  Булах Вікторією та депутатом міської ради Сергієм Мандрикою, вшанували пам'ять про загиблих покладанням квітів до пам'ятників і могил, а також привітали вітальними листівками від Першого секретаря ЦК КП України П. М. Симоненка ветеранів та вручили пакунки з продуктовими наборами.

9 Травня спільно з ветеранською організацією комуністи міста поклали квіти до  пам’ятників уродженцю Охтирщини Олексію Бересту,  радистці Любі Лєбєдєвій, до Вічного вогню і монумента загиблим  у роки Великої Вітчизняної війни.

Шостка

Комуністи і представники Союзу Радянських офіцерів 9 Травня вшанували пам'ять про величний подвиг і Перемогу. Вони поклали квіти до Меморіалу слави.

Глухів

Свою вдячність бійцям  у роки Великої Вітчизняної війни  віддали жителі і комуністи Глухівщини.

Білопілля

Святкову колону комуністів та ветеранів Білопілля очолила член обласного комітету Компартії України, перший секретар Білопільського РК КПУ, ветеран партії і праці Корчагіна Маргарита Олександрівна. 

смт Велика Писарівка

Комуністи і ветерани селища разом з першим секретарем  Великописарівського РК КПУ Миколою Васильовичем  Гавриленком поклали квіти до пам’ятних місць, пов’язаних з героїкою Великої Вітчизняної війни.

с. Старе Село,  Сумський район

Жителів  Старого Села вітали із святом Великої Перемоги  комуністи: секретар первинної партійної організації Гапєєв Євгеній Степанович, голова обласної  політичної партії «Ліва опозиція», член президії обласної ради ветеранів Каравай Іван Миколайович.

Прес-служба Сумського ОК КПУ


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях