Комуністи Київщини вшанували ліквідаторів наслідків Чорнобильської аварії

Комуністи Київщини вшанували ліквідаторів наслідків Чорнобильської аварії


Пройшло 35 років відтоді як 26 квітня 1986 року сталася аварія на Чорнобильській АЕС. Події тієї ночі розписані по секундах, а наслідки цих секунд без перебільшення змінили світ. Життя багатьох людей і навіть держав розмежувалося на дві частини – до Чорнобиля і після Чорнобиля.

Аварія призвела до забруднення більше 145 тисяч кв. км території України, Республіки Білорусь та Російської Федерації. Внаслідок Чорнобильської катастрофи постраждало біля 5 мільйонів людей, забруднено радіоактивними нуклідами близько 5 тисяч населених пунктів Республіки Білорусь, України та Російської Федерації. З них на Україні – 2218 сіл,  селищ та міст з населенням приблизно 2,4 млн. людей. Вплив Чорнобильської катастрофи відчули на собі Швеція, Норвегія, Польща, Великобританія та інші країни.  За десять років після аварії на ЧАЕС із забруднених територій України відселено 142 тисячі осіб.

Перші  роки після аварії були сповнені героїзму і консолідації всього радянського народу навколо Чорнобильської трагедії. Ліквідація наслідків аварії на цьому етапі мало чим відрізнялася від подолання наслідків ядерної війни. Регулярні війська і резервісти потрапили в умови, максимально наближені до бойових. Тисячі солдат, військових будівельників, дозиметристів, спеціалістів, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, стали супроти розбурханої атомної стихії, проявили особисту мужність і самопожертву, захищали світ від наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Були задіяні наукові, технічні, економічні і фінансові можливості всього Радянського Союзу.   Вже 27 листопада 1986 року, через півроку після вибуху реактора, фактично повністю зруйнований енергоблок №4 був перетворений на саркофаг, або офіційно об’єкт “Укриття”.  Саркофаг назавжди став символом подолання Чорнобильської катастрофи. На знак перемоги над небезпекою ліквідатори підняли червоний прапор над Чорнобилем. Вони надавали цьому такого ж значення, як і бійці Червоної армії підняттю прапора над Рейхстагом.            

Всього через чорнобильську битву пройшли 100 тисяч військових і 400 тисяч цивільних громадян Радянського Союзу яких згодом назвуть ліквідаторами аварії на ЧАЕС.

Найбільших втрат від аварії зазнала  Київщина. В зоні відчуження гинуть близько ста населених пунктів.  На даний час в Київській області проживає близько 619 тис. осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Це 34 % від всього населення регіону та 32 % від всіх постраждалих внаслідок катастрофи України. А також 36 тис. ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та 12,5 тис. осіб евакуйованих із зони відчуження.

Населення  області свято шанує героїчний подвиг ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС в ім`я нинішніх і прийдешніх поколінь. В більшості міст і селиш встановлені пам’ятники чорнобильцям.

На відміну від показушних заходів владних структур в річниці Чорнобиля, які використовують з тим щоб в черговий раз очорнити радянське минуле, для нагнітання русофобії, прості люди приходять до пам’ятників, щоб щиро вшанувати ліквідаторів, висловити своє невдоволення невиконанням владою передбачених законодавством соціальних гарантій для чорнобильців, роздмухуванням ворожнечі між братніми народами.

Так, у Вишгороді один з учасників вшанування, дивлячись на пам’ятник чорнобильцям на якому три контурні форми символізують три братні республіки -  Україну, Білорусь і Росію, які разом боролися з наслідками аварії, сказав: «Чорнобиль показав,  що тільки в дружбі з народами Білорусі і Росії ми зможемо подолати глобальні виклики».

Комуністи Київщини, члени обласної організації Спілки Радянських офіцерів вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС покладанням квітів до підніжжя пам`ятників в містах і селищах області.

м. Богуслав

Секретар обкому Нечипорук С.В. разом з представниками місцевої парторганізації КПУ вшанував пам'ять ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС в Борисполі.

м. Васильків

м. Славутич

м. Українка

Перший секретар Київського обкому  КПУ Кухарчук М.А. взяв участь у вшануванні чорнобильців у м. Вишгород.

Прес-служба Київського обкому КПУ        


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях