Чернігівщина: Ленінський комуністичний суботник

Чернігівщина: Ленінський комуністичний суботник


В щасливі радянські роки, коли прості трудівники жили добре, в СРСР зародилося і утвердилося чимало всенародних традицій, частина з яких, незважаючи на руйнівний вплив українських капіталізаторів на свідомість людей, продовжується і понині.

Одна з них – проведення напередодні чергової річниці з дня народження вождя світового пролетаріату, керівника Комуністичної партії та першої в світі держави трудящих Володимира Ілліча Леніна, Ленінських комуністичних суботників. Тоді люди масово виходили на вулиці міст і сіл, в сквери і парки, до пам’ятних місць, щоб навести лад, прибрати відповідні території після зими, створити належні умови для свого проживання і роботи. І все це безплатно. Частина з них трудилася на робочих місцях, а зароблені кошти перераховували на будівництво дитячих, спортивних та інших соціальних об’єктів.

Ще в далекому 1919 році В. І. Ленін помітив під час проведення першого такого суботника паростки комуністичної праці, про що зазначив у своїй праці “Великий почин”.

Незважаючи на намагання нинішньої націонал-олігархічної влади перекреслити все позитивне, що відбувалося в радянський період історії, традиція проведення суботників, які тепер називаються Днем довкілля, органами місцевого самоврядування в багатьох місцях продовжується. Хоча про Леніна не згадують, та й масового характеру не спостерігається.

Партійні організації Чернігівщини і в ці складні для партії і трудового народу часи щороку проводять Ленінський комуністичний суботник. Нині, згідно з постановою бюро обкому Компартії України, датою його проведення було визначене 17 квітня. І хоча погодні умови та карантинні обмеження в окремих місцях скоригували цю дату, але суботник відбувся. Комуністи провели напередодні 151-ї річниці з дня народження В. І. Леніна, прибирання в приміщеннях партійних комітетів, територій навколо них, а також біля пам’ятників воїнам-визволителям, інших пам’ятних місць.

В місті Чернігові Ленінський комуністичний суботник відбувся 19 квітня. В ньому взяли участь секретарі обкому партії В. О. Лещенко і Ж. О. Апанасенко, секретарі міськкому КПУ Г. О. Сірик та В. С. Романенко, інші комуністи.

До речі, чимало місцевих жителів, що проходили повз місце проведення суботника, вітали його учасників зі святом комуністичної праці, пропонували насіння квітів та саджанці.

Прес-служба Чернігівського обкому КПУ      Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях