Комуністи Житомира: Подвигом першопроходців космосу пишаємося

Комуністи Житомира: Подвигом першопроходців космосу пишаємося


12 квітня 2021 року в багатьох країнах відзначили День космонавтики. Саме в цей день 60 років тому весь світ облетіло повідомлення ТАРС, що починається словами: «12 квітня 1961 року в Радянському Союзі виведено на орбіту навколо Землі перший у світі космічний корабель-супутник "Восток" з людиною на борту. Пілотом-космонавтом космічного корабля-супутника "Восток" є громадянин Союзу Радянських Соціалістичних Республік льотчик майор Гагарін Юрій Олексійович».

Космічний політ Гагаріна тривав 108 хвилин. У наші дні, коли відбуваються багатомісячні космічні експедиції, такий час польоту здається незначним. Але в 1961 році кожна з цих хвилин була відкриттям невідомого. Політ Юрія Гагаріна довів, що людина може жити і працювати в космосі.

Вся країна і увесь світ святкував перемогу людини над земним тяжінням. І було розуміння, що це звершення радянської космонавтики не належить жодній країні, це дійсно - Перемога усього світу. Юрій Олексійович був першим, а за ним в космос відправилися й інші герої.

Сьогодні людство продовжує відкривати все нові космічні горизонти - тривалі пілотовані польоти, дослідження космосу, будівництво орбітальних станцій, супутникові угруповання і т.д. Людство продовжує мріяти про космос і впевнено йде по тому шляху, який проклали йому геніальний конструктор Сергій Корольов і перший космонавт Землі Юрій Гагарін 12 квітня 1961 року.

12 квітня комуністи Житомира, представники громадських організацій «лівої» орієнтації взяли участь у покладанні квітів до пам᾽ятників першопроходцям космосу - комуністам Юрію Олексійовичу Гагаріну та Сергію Павловичу Корольову.

Прес-центр Житомирського міськкому КПУ


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях