Комуністи відзначили День визволення Вінниці від німецько-фашистських загарбників

Комуністи відзначили День визволення Вінниці від німецько-фашистських загарбників


20 березня - День визволення Вінниці від німецько-фашистських загарбників.

Три роки і вісім місяців місто перебувало у німецькому полоні.

За роки Великої Вітчизняної не раз на територію Вінниччини заходили рейдуючі партизанські з’єднання і загони. Тут безпосередньо діяли 6 партизанських з’єднань, 10 окремих партизанських загонів та окремі партизанські групи.

В їх складі нарахувалось 19332 добре обзроєних бійців.

Також діяли 2 підпільних обкоми партії, 4 міжрайонних підпільних комітети, 17 підпільних райкомів, 291 підпільна партійна, комсомольська організація і група.

Це була велика допомога Червоній Армії.

20 березня внаслідок штурму і обхідного маневру 38-ма армія під командуванням генерал-полковника К.С.Москаленка визволила Вінницю.

Війсковим частинам, які відзначилися в боях за визволення обласного центру, міст та стратегічно важливих залізничних станцій на Вінничині, були присвоєні найменування ,,Вінницька”, ,,Жмеринська’’, ,,Могилів-Подільська’’, ,,Вапнярська’’.

Про це згадували комуністи, представники громадських організацій та небайдужі жителі міста, які прийшли до Вічного Вогню вшанувати пам’ять загиблих в боях за рідну землю.

Виступаючі наголошували, що в партизанських формуваннях Вінниччини билися з ворогом пліч-о-пліч сини і дочки білш як 20 національностей і народностей Радянського Союзу.

Дружба народів, виплекана Комуністичною партією, була невичерпним джерелом могутності нашого народу в бородьбі з ворогом.

Прес-служба Вінницького ОК КПУВы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях