Волинські комуністи відзначили День визволення Луцька

Волинські комуністи відзначили День визволення Луцька


2 лютого 1944 року відбулося визволення Луцька від нацистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни. Цей безсмертний подвиг 77 років тому здійснили під час Рівненсько-Луцької наступальної операції воїни 7-ої гвардійської кавалерійської дивізії 13-ої армії 1-го Українського фронту, які 1 лютого 1944 року одержали завдання наступати на Луцьк.

У ніч на 1 лютого першими в місто ввійшли розвідники 27-го гвардійського кавалерійського полку. Згодом на місто почали наступ інші підрозділи 1-го гвардійського Житомирського кавалерійського корпусу під командуванням генерал-лейтенанта Віктора Баранова.

На ранок 2 лютого кінногвардійці повністю очистили Луцьк від німецько-фашистських окупантів і на вежі старовинної фортеці встановили прапор 7-ої гвардійської кавалерійської дивізії.

У боях на підступах до міста воїни проявили високу стійкість і героїзм. Імена героїв цієї операції викарбувані на гранітних плитах величного меморіалу Вічної слави, що в центрі міста Луцька, на братських могилах у селах області. 

У день визволення - 2 лютого - лучани, гості обласного центру, комуністи, ветерани Великої Вітчизняної війни та праці, офіцери Радянської Армії  поклали  квіти до братських могил і до меморіалу Слави. 

Прес-служба Волинського ОК КПУВы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях