Рішучість колективу. Трудівники заводу "ЛОРТА" жадають роботи


На Галичині працівники державного заводу «Львівське об’єднання радіотехнічної апаратури» («ЛОРТА») вимагають від його адміністрації вивести підприємство з простою, аби колективу був зарібок.

Підприємство на простої

Минулого понеділка трудівники заводу «ЛОРТА» йшли на рідне підприємство. Та його охорона на прохідній не пропустила людей на робочі місця. Повторилася ситуація двотижневої давнини.

У перший робочий день січня трудолюби заводу «ЛОРТА» з надією поспішали на виробництво, сподіваючись, що у новому році буде все: й робота, й вчасна винагорода за неї. Бо минулоріч підприємство працювало нестабільно. Замовлень від «Укроборонпрому», до складу якого входить підприємство, було, як кіт наплакав. Та й за ті концерн розраховувався погано. У заводу бракувало обігових коштів, зарплату видавали невчасно. Минулого року її  востаннє її виплачували у серпні, і то – лише по тисячі гривень. Заборгованість на кінець грудня 2020 року сягала майже 15 мільйонів гривень.

Через те, що держзамовлення не було профінансоване, з грудня завод простоював. Йому заблокували банківські рахунки, а через борги відключили постачання електроенергії. Струм енергетики подали як раз напередодні Нового року.

Під воротами заводу «ЛОРТА» його трудівників 4 січня чекало розчарування. Варта повідомила, що є наказ про новий режим роботи цехів: один день на місяць. Обурені люди пікетували адміністративний корпус підприємства, а потім й будівлю Львівської облдержадміністрації.

Жданиками не наїсися

Акції протесту колективу оборонного заводу подіяли на перебіг ситуації на ньому. Львівська облдержадміністрація звернулася до уряду з проханням вирішити питання оплати виконаних державних замовлень. Напередодні Різдва на галицькому підприємстві побував директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв. Він заявив, що концерн зацікавлений у безперебійному випуску заводом «ЛОРТА» радіолокаційних станцій, апаратури керування танками та бронетранспортерами, автоматичних гармат для ураження легкоброньованих цілей.

Після відвідин столичним чиновником оборонного заводу його колектив отримав кровне зароблене минулого року. А ось роботи – зась.

Трудівникам, які 18 січня причимчикували до прохідної заводу «ЛОРТА», його адміністрація заявила, що на відновлення діяльності виробництва немає грошей. Мовляв, зараз в «Укроборонпромі» вирішується питання отримання підприємством авансу під майбутні державні замовлення. Передплата дозволить придбати матеріали та комплектуючі, аби запустити призупинене виробництво. А поки цеха переведені на простій, працівникам нараховуватиметься дві третини заробітної плати.

Заступник директора підприємства, що вийшов до заводчан, закликав підлеглих розійтися по домівках й чекати виклику на роботу. Цей зазив обурив людей. Вони з гнівом говорили, що керівництво заводу «ЛОРТА» ходить на службу й отримує платню, а роботягам жити ні на що.

Рішучість колективу

На стихійному зібранні трудівників перед воротами підприємства голова профкому заводу «ЛОРТА» Галина Тарнавська заявила, що адміністрація підприємства не погоджувала з профспілковою організацією зміну умов праці, чим порушила вимоги Кодексу законів по працю.

Профком вимагає від директора об’єднання відновити передбачений законодавством 40-годинний робочий тиждень й надалі неухильно виконувати колективний договір.

А ще звернеться до керівництва «Укроборонпрому» і Державної служби України з питань праці, аби ті надали правову оцінку діям адміністрації заводу і законності їх розпорядчих документів.

Трудівники підтримали ці вимоги й заявили, у разі їх невиконання перейдуть до радикальних дій, аби мати заробітки.

Микола Гук, 

Львів


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях