Пам`яті товариша

Пам`яті товариша


Сумські обком та міськком Компартії України з глибоким сумом сповіщають,  що 5 січня 2021 року на  87-му році  життя відійшов у вічність, беззмінний протягом останніх 25 років, член Сумського обкому Компартії України, комуніст з 1962 року, кандидат економічних наук.

Михайло Єгорович Панов.

Виходець з простої селянської сім`ї, яка проживала у Путивльському районі на Сумщині, випускник Путивльської середньої школи №1, він закінчив юридично-економічний факультет Київського державного університету.  Працював за фахом у м. Єнакієво Донецької області, у м. Глухові Сумської області, був на партійній роботі у Зміївському райкомі партії Харківської області. Працював викладачем Харківського інституту механізації і електрифікації сільського господарства, захистив кандидатську дисертацію і здобув наукову ступінь кандидата економічних наук.

У 1969 році знову повернувся на Сумщину і до самого виходу на пенсію, майже сорок років, працював доцентом, завідуючим кафедрою філософії та політекономії  Сумського державного університету, де обирався членом парткому вузу.

Він є автором більше 100 наукових і навчально-методичних робіт, був активним лектором обкому партії. У сфері його інтересів були соціально-економічні відносини в аграрному секторі економіки,   питання власності, нова економічна політика 20-х років і проблеми голоду 30-х років минулого століття. А в останні роки працював над питаннями розвитку країн соціалістичної орієнтації. Регулярно друкувався у місцевій  пресі.

Наприкінці 2019 року видав книгу «Размышления о социализме», яка стала його своєрідним політичним заповітом.

У березні 2020 року підготував до науково-теоретичної конференції матеріали на тему: «Идеи марксизма-ленинизма в странах социалистической ориентации».

До останніх днів свого життя Михайло Єгорович приймав найактивнішу участь у партійному житті міста і області, у всіх масових заходах, які проходили з участю комуністів, залишався принциповою, чуйною, комунікабельною людиною з гострим почуттям соціальної справедливості, яку завжди відстоював у великих і малих справах, вносив свої пропозиції.

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Михайла Єгоровича. Хай вічною буде світла пам'ять  про нього!

Сумські обласний та

міський комітети Компартії України


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях