Прес-служба КПУ інформує: Верховний Суд визнав правомірність скарги Петра Симоненка на бездіяльність і саботаж з боку голови КСУ О.Тупицького

Прес-служба КПУ інформує: Верховний Суд визнав правомірність скарги Петра Симоненка на бездіяльність і саботаж з боку голови КСУ О.Тупицького


Верховний Суд визнав правомірність скарги Петра Симоненка на бездіяльність і саботаж з боку голови КСУ О. Тупицького О.М. щодо розгляду суспільно важливих законів на відповідність Конституції України

В квітні місяці 2020 року Симоненко П.М. звернувся до Конституційного Суду України зі скаргою щодо вчинення Головою КСУ Тупицьким О.М. істотного дисциплінарного проступку, грубого та систематичного нехтування своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді.

Приводом для такого звернення стала неприкрита і груба бездіяльність Тупицького О.М., який всупереч своїм прямим службовим обов’язкам не забезпечив своєчасності розгляду конституційних проваджень по вкрай важливим для української держави і громадян питанням.

На розгляді КС знаходяться численні конституційні подання, по яким суд вже впродовж від півтора до шести років не може спромогтися прийняти рішення. Хоча ч. 2 ст. 75 Закону «Про Конституційний Суд України» встановлюється граничний строк конституційного провадження по справам – не більше шести місяців.

Волокітить КС конституційні подання про скасування скандального закону про продаж земель сільськогосподарського призначення, про мови, про люстрацію тощо.

Для суддів КСУ суспільством і державою створені всі необхідні умови, щоб вони мали змогу оперативне та ефективно проводити судовий розгляд конституційних проваджень протягом 6-ти місяців.

Але, на жаль, Конституційний Суд України систематично нехтує своїми обов’язками й безпідставно затягує розгляд вкрай важливих для суспільства та держави України конституційних подань (звернень).   

Так, за 2019 рік КСУ ухвалив по суті усього – 19 рішень, (з них рішень Великої палати КСУ – лише 12). Це – результат роботи 15 суддів Конституційного Суду України і 345 осіб – інших працівників.

Доречно відмітити, що такі показники – звичайна практика КСУ. Приміром, за увесь 2018 рік Конституційний Суд України ухвалив лише 13 рішень. За 2017 рік – 3 рішення. За 2016 – 7 рішень. За 2015 – 5 рішень. За 2014 – 7 рішень.      

Точкою кипіння став неприкритий саботаж з розгляду справи № 3/667(18) від 09.02.2018 р. за конституційним поданням 59 народних депутатів щодо визнання неконституційним Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» (№ 2168-VIII від 19 жовтня 2017 року).

Терміновість розгляду даного конституційного подання обумовлена тим,  що запроваджувана медична реформа мала відбуватися в декілька етапів. Зокрема, початок 2-го етапу медичної реформи, за яким припинялося фінансування значної частини медичних закладів держави /що безпосередньо порушує ст. 49 Конституції України/ припадав на календарну дату 01.04.2020 р. Саме тому Конституційний Суд України мав би забезпечити терміновість та своєчасність розгляду конституційного провадження.

Не в останню чергу через халатне ставлення суддів КСУ до виконання своїх прямих обов’язків і самоусунення починаючи з лютого 2018 року від розгляду справи по Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», як наслідок, в нашій державі почали зачинятися протитуберкульозні та психіатричні диспансери.

Наша країна на порозі піку поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, виявилася не готовою протистояти цьому виклику через розбалансування системи медичних закладів у зв’язку з протиправним її «реформуванням».

Значна частка відповідальності за негативні наслідки медичної псевдо-реформи лежить на суддях КС, зокрема на її очільникові Тупицькому О.М., які саботують вже близько 3-х років розгляд подання народних депутатів щодо неконституційності Закону № 2168-VIII.

Листом від 24.04.2020 р. Конституційний Суд відмовив Симоненкові П.М. в задоволенні скарги (звернення) щодо притягнення свого голови Тупицького О.М. до відповідальності за вчинення істотного дисциплінарного проступку.

Аналогічним чином Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалою від 21 травня 2020 року і Шостий апеляційний адміністративний суд постановою від 20 серпня 2020 року відмовили Симоненку П.М. у відкритті адміністративного провадження у справі за його позовом до Конституційного Суду щодо визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії.

Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 03 грудня 2020 року касаційну скаргу Симоненка П.М. задоволено. Вищезазначені рішення Окружного адміністративного суду міста Києва і Шостого апеляційного адміністративного суду скасовано як незаконні, а саму справу направлено до Окружного адміністративного суду м. Києва для розгляду по суті.

При цьому, Верховний Суд указав судам нижчих інстанцій на правильність обраного Симоненком П.М. способу оскарження незаконної бездіяльності КСУ, яка виразилась в відмові розглядати питання вчинення головою КС Тупицьким О.М. істотного дисциплінарного проступку, грубого чи систематичного нехтування своїми обов`язками, що є несумісним зі статусом Судді або виявило його невідповідність займаній посаді.

Маємо сподівання, що нарешті суди України змусять Конституційний Суд працювати по закону і на благо Української держави. Треба КС відвикати від цинічного «проїдання» грошей українських платників податків і від покривання незаконних, не в інтересах держави і громадян рішень.

Компартія продовжує боротьбу за визнання реформ соціального геноциду, які правлячий режим олігархо-нацистів здійснює на вимогу МВФ та в інтересах транснаціональних корпорацій і іноземних держав, як таких, що суперечать Конституції України і мають бути негайно скасовані.

Прес-служба


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях