Полтавщина. Хоч кричи “Рятуйте!”


Новообрана Полтавська районна рада створена, але не може діяти, бо немає ні повноважень, ні фінансування.

Децентралізація дійшла до ручки. Роки говорільні та бездіяльності привели до того, що на забезпечення процесів рефомування не були внесені зміни до Конституції, не прийняті закони України, підзаконні акти, а це призвело до того, що новостворені районні ради не можуть почати роботу, так як немає законодавчої бази.

Задовго до цього, я, від імені фракції Компартії України у Верховній Раді, попереджав горе-реформаторів, що таке може статися у статтях  парламентських видань «Віче» та «Голос України», виступах на засіданні Комітетів, круглих столів ще у 6-7 скликаннях.

Від цього відмахувалися. Сьогодні всі хапаються за голову. Як пише 2 грудня ц.р. інтернет-видання «Полтавщина» НОВООБРАНА ПОЛТАВСЬКА РАЙРАДА ОГОЛОСИЛА ПЕРЕРВУ У РОБОТІ ДО ВИЗНАЧЕННЯ СВОЇХ ПОВНОВАЖЕНЬ

Приїхали… Тепер хоч кричи «Рятуйте!» В останній момент горе-реформатори намагалися в аварійному порядку вирішити проблеми реформування «вінегретним» законопроектом за №3651-д. З великими труднощами його проголосували вже після проведення нещодавніх виборів. Направили на підпис гаранта. Але час іде, а закон не підписано. Ради «забуксували», бо не вирішені питання повноважень, фінансування, майна, податків тощо.

Ще й досі «блукають» у коридорах влади нові законопроекти «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», не вирішені земельні податкові проблеми.

Так завжди буває, коли ігноруються закони організаційно-управлінської діяльності на найвищому рівні.

За що виступали комуністи? За те, що, перш ніж переходити до широкомасштабного реформування адміністративно-територіального устрою України, потрібно внести зміни до Конституції України, прийняти цілу низку законів, багато підзаконних актів, провести правовий експеримент в 1-2 областях і лише тоді приступати до реформування.

Проігнорували. «Ибо не ведали, что творят». Вони витворяють, а людям з такими реформаторами буде лише горе.

С.Гордієнко,

народний депутат України 6-7 скликань


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях