ЧЕРГОВА НАРУГА ПАНУЮЧОГО НАЦІОНАЛ-ОЛІГАРХІЧНОГО ЗЕрежиму НАД КОНСТИТУЦІЙНИМИ ВИБОРЧИМИ ПРАВАМИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

ЧЕРГОВА НАРУГА ПАНУЮЧОГО НАЦІОНАЛ-ОЛІГАРХІЧНОГО ЗЕрежиму НАД КОНСТИТУЦІЙНИМИ ВИБОРЧИМИ ПРАВАМИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ


2 жовтня 2020 року член КПУ Захарчук Микола Петрович та Київська обласна організація Комуністичної партії України звернулися до Київського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Бородянської селищної територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області із позовними вимогами:

- Визнати протиправною та скасувати повністю Постанову Бородянської селищної територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області № 13 від 29 вересня 2020 року, якою відмовлено Захарчуку Миколі Петровичу в реєстрації кандидата на посаду Бородянського селищного голови Бучанського району Київської області на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

- Зобов’язати Бородянську селищну територіальну виборчу комісію Бучанського району Київської області повторно розглянути документи, подані Захарчуком Миколою Петровичем для реєстрації його кандидатом на посаду Бородянського селищного голови Бучанського району Київської області на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

4 жовтня 2020 року Київський окружний адміністративний суд ухвалив Рішення у даній справі, яким відмовив у повному обсязі у задоволенні позову Захарчуку Миколі Петровичу та Київській обласній організації Комуністичної партії України.

Суд в своєму рішенні зазначив, що позивачі не є суб’єктом виборчого процесу на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та, при наданні ними документів до Бородянської селищної територіальної виборчої комісії з підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року був порушений порядок висування кандидата на посаду селищного голови, оскільки останній висунутий від партії, яка не є суб’єктом виборчого процесу, суд вважає, що оскаржуваною постановою права та інтереси Захарчука М.П., а також права та інтереси Київської обласної організації Комуністичної партії України жодним чином  порушені не були, тому задоволенню не підлягають.

Рішення суду є таким, що грубо і відверто порушує виборчі права Захарчука Миколи Петровича, а саме: його право балотуватися на посаду Бородянського селищного голови від Київської обласної організації Комуністичної партії України. Також розглядане рішення суду, одночасно, порушує права Київської обласної організації Комуністичної партії України, котра висунула Захарчука М.П. на посаду Бородянського селищного голови від Київської обласної організації Комуністичної партії України.

6 жовтня 2020 року на дане незаконне рішення подана апеляційна скарга до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Позивачі звертаючись до суду за захистом своїх прав діяли у відповідності до вимог національного та міжнародного законодавства, реалізуючи своє право на судовий захист. Позивачі оскаржували протиправне рішення територіальної виборчої комісії, яке призвело до порушення конституційно визначених виборчих прав Захарчука М.П. та Київської обласної організації КПУ.

При цьому 27 вересня 2020 року Київський апеляційний адміністративний суд ухвалив протилежне рішення та задовольнив вимоги Захарчука М.П. та Київського обкому КПУ, зазначивши про те, що дані особи є суб’єктами виборчого процесу та їх права були порушені одвічно протиправним рішенням Бородянської територіальної виборчої комісії, яка відмовила Захарчуку М.П. у реєстрації його кандидатом від Київського обкому КПУ на посаду голови Бородянської селищної ради.

Тобто в одному й тому самому суді різні судді ухвалюють протилежні рішення, які суперечать одне одному…

Відмова Бородянської селищної територіальної виборчої комісії Бучанського району Київської області № 13 від 29 вересня 2020 року Захарчуку Миколі Петровичу в реєстрації кандидата на посаду Бородянського селищного голови Бучанського району Київської області на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року та протиправні рішення судів з цього питання в черговий раз підтверджує те, про що Компартія інформувала громадян України  не один раз: зміна в президентському кріслі олігарха Порошенка на Зеленського не привела і не могла привести до зміни встановленого в результаті збройного перевороту 2014 року контрольованого і керованого США маріонеткового режиму олігархів, неонацистів і криміналу.  

Незважаючи на всі заяви новоявленого «гаранта Конституції» про неприпустимість політичних репресій, яке він зробив ще до інавгурації, і безумовному дотриманні прав громадян на вільне волевиявлення, Основний закон, як і норми міжнародного права, продовжують грубо зневажатися.

Позбавленням нашої партії можливості висунути свого кандидата на місцеві вибори 25 жовтня 2020 року,  є не лише брутальним порушенням права нашого товариша по партії обирати и бути обраним  та конституційних повноважень офіційно зареєстрованої КПУ як політичної партії, а й цинічним зневажанням громадянських прав і політичних свобод мільйонів громадян – прихильників комуністичної ідеї, соціалістичного напрямку розвитку нашого суспільства.

Рішуче засуджуючи дискримінаційну, глибоко несправедливу і незаконну позицію правлячого режиму щодо Комуністичної партії України, яка діє виключно в межах Конституції і не допускає при цьому будь-яких порушень,  Компартія залишає за собою право проінформувати про ситуацію з виборчими правами  людини, що склалася в Україні  напередодні місцевих виборів  25 жовтня 2020 року, європейську  та світову громадськість, а також направити відповідне звернення до ЄСПЛ з цього питання.

Прес – служба


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях