НІХТО НЕ ЗАБУТИЙ: ОРЖИЧАНИ ВЗЯЛИ АКТИВНУ УЧАСТЬ У ПОШУКОВИХ РОБОТАХ НА МІСЦЯХ БИТВ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ


З 6 по 13 вересня ц.р. оржицький загін Всеукраїнського громадського об’єднання «Союз «Народна пам'ять» у складі Василя Граба, Сергія Ічанського та Сергія Дмитренка (керівник) взяли участь у Всеукраїнській пошуковій військово-історичній експедиції «Барвінківський котел – 42», яка проходила в с.Іванівка Барвінківського району Харківської області.

Експедиція присвячена Харківській оборонній операції 1942 року у якій загинули та потрапили у полон 270 тис. радянських воїнів.

В ході пошукових робіт нашим загоном було виявлено тіла 18 радянських воїнів. По 2 із них є реальні можливості експертам встановити імена загиблих, а 4 з них вже раніше відкопувалися «чорними археологами» і матеріали понівечені. Всього учасниками експедиції знайдено місця загибелі 98 воїнів. Урочисте перепоховання воїнів буде проведено у порядку визначеному законодавством.

Тисячі безіменних героїв, ще чекають, коли пошуковими знайдуть місця їх героїчних смертей і перепоховають із військовими почестями, а рідні отримають звістку про місця загибелі своїх родичів.

Сприяли участі нашого пошукового загону у цій експедиції підприємці Олег Закотюра, Володимир Припутень та Оржицький селищний голова Олена Сидоренко.

За інформацією керівника загону Сергія Дмитренка


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях