Про які антирекорди захворювань на COVID-19 нам звітує МОЗ?


Петр Симоненко: Олигархат в угоду собственному карману и в интересах транснациональных корпораций целенаправленно уничтожал действенную государственную  систему социальной защиты граждан, превращая ее в коммерческий проект. Это преступная политика, очевидность которой была понятна коммунистам и мы об этом не раз заявляли. Сегодня это стало очевидно всем, когда разразившаяся в мире эпидемия коронавируса коснулась и Украины.

(Из Обращения Первого секретаря ЦК КПУ Петра Симоненко к товарищам по партии 27.03.20) 

Другий день думаю, як написати цей пост про свій досвід отримання медичної допомоги в якості громадянки, ймовірно хворої на #коронавірус, у Дніпровському районі Києва. 

Напишу факти, як є.

Минулої п’ятниці я відчула перші симптоми ГРВІ, і ось у неділю, 6 вересня, мене накрило – вся клінічна картина коронавірусної хвороби, включно з втратою нюху, прямо як по книжці. Я вирішила, що пора вже йти за алгоритмом, пропагованим МОЗ, - сімейний лікар, ПЛР-тест і далі за протоколом.

Видзвонила сімейного лікаря, яка була у відпустці, отримала номер телефону кол-центру для виклику лікаря на заміні. На всяк випадок викликала на вівторок приватну лабораторію. Зранку 7 вересня залишила звернення щодо свого стану, вже через пару годин подзвонила лікар з амбулаторії і прийшла на огляд. На питання про ПЛР-тест вона мене попередила, що ймовірно вільний час для здачі безкоштовного тесту буде за 2 тижні, а потім ще 5-7 днів – чекати результатів. 

Лікар дійсно передзвонила і повідомила, що може записати нашу сім’ю на тестування на 24 вересня – через 17 днів (!!!!!) після підтвердження у мене симптомів, схожих на #ковід. Ну і тиждень чекати результатів. За 3 тижні я по ідеї мала або видужати, або померти. Не кажучи про те, яку медичну інформацію можна отримати від ПЛР-тесту після зникнення симптомів (помирати все ж не хочеться).

Мова йшла про здачу тестів у  Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1 Дніпровського району за адресою вул. Петра Запорожця, 26. 

Я була дуже зла. Вимучена і зла. І я хотіла сатисфакції ))) 

Я знайшла всі можливі ковідні «гарячі лінії» - МОЗ, НСЗУ, Департамент охорони здоров’я КМДА. Залишила усні звернення, написала декілька мейлів. Не юридичною мовою, а просто, з головним питанням: Якщо ми робимо тести із затримкою в 3 тижні, то про яку статистику і «антирекорди» нас інформує МОЗ??? How come?

Далі я подумала, може це «на місцях» погано працюють. Додзвонилася до заступниці директора ЦПМСД №1. Вона мені підтвердила, що дійсно доводиться чекати тестів по 2 тижні, і працюють вони так з початку карантину (!!!!). Ох і емоційно ми поговорили.

Причина? У них по договору з НСЗУ законтрактована лише одна мобільна бригада, і от вона не справляється. 

А хто винен? Та наче КМДА, яка не дала якийсь дозвіл-підтвердження, без якого НСЗУ не хоче їм оплачувати ще одну бригаду. А вони ж зверталися.

Я знову подзвонила в НСЗУ, які пояснили, що хай собі тести роблять, бо оплата у них за фактом наданих послуг. Мовляв, не в нас проблема. 

Ненавиджу бюрократію. Завантажила з сайту НСЗУ договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, укладений між НСЗУ і ЦПМСД №1. 

Дійсно, одна медична бригада, «що створена для реагування на гостру респіраторну хворобу #COVID-19»  , гранична сума оплати в місяць 50 942,05 грн. «НСЗУ зобов’язується оплачувати медичні послуги, включені до звіту про медичні послуги, щодо якого замовник не подав заперечення відповідно до пункту 23 договору, згідно з тарифом із застосуванням відповідних коригувальних коефіцієнтів, затверджених у порядку, визначеному законодавством, інформацію про надання яких надавач належним чином вніс до системи, в межах загальної орієнтовної ціни договору з урахуванням граничної суми оплати у відповідному звітному періоді, якщо така гранична сума зазначена у додатках до договору».

Врешті-решт з ліжка в понеділок я напрягла кого тільки можна. 

У вівторок 8 вересня мені передзвонила сімейний лікар і повідомила, що «знаєте, там люди відмовилися і ми можемо Вас протестувати вже завтра». Можуть, значить, ага. Заворушилися. Знають, що неправі з таким підходом. Тим не менше, здала і платний тест.

У середу зранку дзвонить мені заступниця директора ЦПМСД №1 і радісно повідомляє: «Завдяки Вам нам в район дали другу мобільну бригаду. Тепер ми всіх-всіх протестуємо вчасно» (!!!!!!!!!). 

Тести ми в середу теж здали. Медсестра в скафандрі, все більш-менш цивілізовано. Крім того, що у договорі з НСЗУ чітко написано, що послуга надається за місцем перебування пацієнта, а ми їздили в ЦПМСД №1. Тепер чекаємо результатів.

От це ж #перемога наче чи як? 

Я думаю, що це жах і тотальна #зрада:

- Первинна ланка медичної допомоги півроку працює з хворими знаючи, що вони вчасно не отримують результатів тестувань і адекватної ситуації медичної допомоги.

- Хворі, яким пропонувалося чекати до 3 тижнів на тести, якось були з цим згодні. Ймовірно, або ходили в комерційні лабораторії, або забивали на тести. А багато людей без підтвердженого ковіду буде 2 тижні на самоізоляції сидіти? 

- Бюджетні гроші на оплату тестів півроку йшли на оплату неінформативної медичної інформації – від виявлення симптомів до тесту 3 тижні. ПЛР-тест виявляє наявність вірусу в організмі - у такі строки вірусу в людині ймовірно вже не буде. 

- НСЗУ або не перевіряє як саме надаються послуги, або закриває на це очі.

- Медична статистика: (а) протестовані майже всі негативні – див. пункт вище, що дає хибні уявлення про кількість хворих; (б) дані приходять із затримкою в 3 тижні відносно фактичної ситуації – про які тоді «(анти)рекорди» нам звітує МОЗ???

- Ситуація покращилася завдяки тому, що я ефективно витратила 2-2,5 години на дзвінки і мейли (в усякому випадку, так сказали). Півроку керівництво ЦПМСД №1 не могли самі досягти такого результату? Жоден хворий не захотів пнути цю гнилу систему? Серед цих людей ми живемо.

Окремо про КТ легень. За словами лікаря, воно взагалі не передбачене в якості безкоштовної послуги. Але пневмонія буває безсимптомна, тож можете зробити самі. Мі-мі-мі.

P.S.  Коронавірус не підтвердився.

Катерина Іщенко


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях