Черкащина: Вахта Пам’яті на честь 75-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні і Перемоги у війні над Японією


3 вересня в рамках завершення Вахти Пам’яті, присвяченої 75-й річниці Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, комуністи та їх прихильники у більшості районів та  міст Черкаської області біля братських могил, меморіалів і обелісків Слави провели заходи, присвячені 75-й річниці Перемоги Радянської Армії над мілітаристською Японією і завершенню Другої світової війни.

В місті Черкаси комуністи та їх прихильники віддали данину великої шани воїнам, які загинули в боях за визволення своєї Вітчизни – Союзу Радянських Соціалістичних Республік та багатьох країн світу від німецько-фашистських загарбників, їх сателітів з мілітаристської Японії і посібників, покладанням живих червоних гвоздик, як  символу  непереможності Радянської Армії, на вічний граніт до могил на Пагорбі Слави.

Продовжилися урочисті заходи  в актовому залі обласного комітету партії.

На вахту Пам’яті спадкоємці солдатів Великої Перемоги стали разом із воїнами Безсмертного Полку, увіковіченого у фотографіях. В перших рядах Безсмертного Полку – наші славетні земляки, імена яких викарбувані золотом на скрижалях історії Великої Вітчизняної війни і війни з мілітаристською Японією:

Зінченко Федір Матвійович, полковник, Герой Радянського Союзу, перший комендант рейхстагу. Бійці полку під його командуванням 30 квітня 1945 року підняли над рейхстагом Червоний Прапор полку, який став Прапором Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні.

Народився в Росії, після війни жив і працював у Черкаській області. Захоронений у місті Черкаси.

Дерев’янко Кузьма Миколайович, генерал-лейтенант, Герой України. 2 вересня 1945 року за дорученням Уряду СРСР підписав Акт капітуляції мілітариської  Японії, поклавши крапку у завершенні Другої світової війни, увіковічивши подвиг радянського народу. Народився 14.11.1904 року в селі Косенівка Уманського району Черкаської області.

Черняховський Іван Данилович, народився в селі Оксанине Уманського району. Двічі Герой Радянського Союзу,  у період  війни - командувач 60-ю армією Воронезького фронту, згодом командувач військами  3-го Білоруського фронту,  генерал армії. Загинув у роки війни на фронті.

Артеменко Іван Тимофійович, полковник, який зіграв роль у закінченні Другої світової війни витребуванням та прийняттям капітуляції Квантунської армії .

19 серпня 1945 року за дорученням командування Далекосхідним фронтом підписав Акт капітуляції японської групи військ у Маньчжурії.

Народився в селі Буда-Орловецька Городищенського району у 1910 році.

Ільченко Федір Михайлович, старший лейтенант. 31 січня 1943 року брав участь у полоненні генерал-фельдмаршала Фрідріха Паулюса в Сталінграді.

Народився в селі Кочержинці Уманського району.

Ми, вдячні нащадки, ніколи не забудемо наших славних героїв-земляків. Ми робимо все щоб не заростали стежки до святих місць, щоб не стерлася пам’ять про безсмертний Подвиг, який надихає нас на непримиренну боротьбу з різними проявами нацизму.

Вахта Пам’яті Великої Перемоги триватиме із року в рік.  

Прес-служба Черкаського ОК КПУ


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях