Суми: 77-ма річниця визволення міста від німецько-фашистських загарбників

Суми: 77-ма річниця визволення міста від німецько-фашистських загарбників


2 вересня сумчани традиційно  зібрались біля Меморіалу Слави (біля «Сумського Альоші»), щоб урочисто відзначити день визволення міста.

Хоча в умовах карантинних обмежень людей було значно менше, ніж у попередні роки, та були всі атрибути свята: мітинг-реквієм, виступи керівників міста і області, міської ветеранської організації, хвилина мовчання, урочисте покладання квітів до Вічного вогню.

Звучали пісні воєнних років, грав військовий духовий оркестр, були згадані імена сумчан – Героїв Радянського Союзу, названі військові частини, які визволяли Суми, їх командуючі. Роки не можуть стерти з пам’яті ті страхітливі  дні окупації – 22 місяці і 23 дні , коли тисячі сумчан загинули в тюрмах і концтаборах, десятки тисяч були вивезені на примусові роботи до Німеччини, коли центр міста був перетворений в руїни, коли героїчно загинули декілька місцевих підпільних груп, в тому числі і молодіжна група «Прапор».

В центрі уваги присутніх був безпосередній учасник бойових дій періоду Великої Вітчизняної війни, комуніст – фронтовик, полковник у відставці Геннадій Семенович Гажієнко – єдиний з сумчан - фронтовиків, хто зміг прийти на це свято.

Організовано взяли участь у святкових заходах комуністи обласного центру, активісти міської організації ветеранів України, Всеукраїнського Союзу радянських офіцерів, «Дітей війни».

 До Вічного вогню були покладені букети яскравих осінніх  квітів, багато квітів, що принесли вдячні сумчани.

Від комуністів  обласної і міської організацій Компартії України, корзину червоних  троянд  до Меморіалу Слави поставили їх керівники: Володимир Даниленко і Володимир Солобаєв.

Прес-служба Сумського обкому КПУ


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях