Петро Симоненко звернувся з відкритими листами до міністрів фінансів і закордонних справ України

Петро Симоненко звернувся з відкритими листами до міністрів фінансів і закордонних справ України


Лідер Компартії України Петро Симоненко звернувся з відкритими листами до міністрів фінансів і закордонних справ України з вимогою надати повний текст Меморандуму з МВФ і стосовно адміністративно-територіального поділу Закарпаття і створення окремого угорського району, а також інформацію про можливі усні домовленості з цих питань.


Міністру фінансів України:

«На офіційному сайті Міністерства фінансів України міститься інформація наступного змісту: «МВФ оприлюднив текст Листа про наміри та Меморандуму про економічну і фінансову політику щодо нової 18-ти місячної Програми Stand-­by для України».

При цьому, наводяться: офіційний переклад листа про наміри, переклад Меморандуму про економічну та фінансову політику, посилання на сайт МВФ (англійська версія Меморандуму).

Якщо проаналізувати офіційний переклад тексту Листа про наміри та Меморандуму про економічну і фінансову політику щодо нової 18-ти місячної Програми Stand-by для України, - то вони викладені на 34 аркушах.

Англійська ж версія Меморандуму, яка розміщена на сайті МВФ і на яку міститься посилання на офіційному сайті Міністерства фінансів України - складає 123 аркуші.

Переконаний - зміст Меморандуму про економічну і фінансову політику щодо нової 18-ти місячної Програми Stand-by для України становить значний інтерес для українського суспільства, а тому громадяни України мають право знати про сутність і зміст його пунктів та положень.

З огляду на вищевикладене, маю необхідність детально ознайомитися з офіційним текстом Меморандуму про економічну і фінансову політику щодо нової 18-ти місячної Програми Stand-by для України в його варіанті державною українською мовою.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. І, 2, 3, 4, 12, 13,14, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», -

ПРОШУ:

1. Надати мені в повній редакції копію Листа про наміри та Меморандуму про економічну і фінансову політику щодо нової 18-ти місячної Програми Stand­-by для України» та повному обсязі всі додатки до нього державною українською мовою.

2. Надати мені копії всіх текстів попереднього листування уповноважених представників нашої держави Україна з МВФ з приводу умов надання грошових коштів та погашення боргу відповідно до нової 18-ти місячної Програми Stand­-by для України».


Міністру закордонних справ України:

«На офіційному сайті Міністерства закордонних справ України міститься інформація, що Ви, шановний пане Міністре, 29.05.2020 здійснили свій перший закордонний візит до Угорщини в якості глави зовнішньополітичного відомства, де зустрілися з міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто.

Всі учасники даної зустрічі, як випливає зі змісту офіційного прес-релізу МЗС, відзначили обопільну зацікавленість щодо розбудови добросусідських відносин між нашими країнами, а також налаштованість відкрити нову сторінку двостороннього партнерства.

Окрім того, за результатами вищезазначеної зустрічі Ви, шановний пане Міністре, повідомили про таке:

«Я передав проект спільного меморандуму Президента України Володимира Зеленського та Прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який пропонується підписати в ході їх зустрічі. Я також запропонував реалізувати спільний великий проект - добудувати під патронатом Президента України та Прем'єр-міністра Угорщини сучасну лікарню у м. Берегово».

Водночас, в засобах масової інформації шириться тривожна інформація, що насправді одне із обговорюваних під час Вашої зустрічі з угорським міністром Петером Сійярто питань - новий адміністративно-територіальний поділ Закарпатської області та утворення окремого району для угорськомовного населення з центром у м. Берегово, куди начебто мають увійти певні території нинішніх Берегівського та Виноградівського районів Закарпатської області.

Зазначена інформація є вкрай важливою для розуміння українськими громадянами дійсного перебігу подій й реалізованих МЗС України зовнішньополітичних заходів. А отже потребує детального роз'яснення з Вашого боку як першоджерела.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 1, 2, 3, 4, 12, 13, 14, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», -

ПРОШУ:

1. Надати інформацію які Ви, шановний пане Міністре, підписували угоди (або протоколи, або меморандуми чи інші офіційні двосторонні документи) з представниками держави Угорщина 29 травня 2020 року?

2. Прошу надати копії зазначених документів, яких Ви підписали перебуваючи у Республіці Угорщина як очільник МЗС України в зазначений період.

3. Підтвердіть або спростуйте інформацію, що Ви, шановний пане Міністре, під час зустрічі 29.05.2020 р. обговорювали з офіційними особами держави Угорщина питання адміністративно-територіального поділу Закарпатської області та питання утворення нового району для угорськомовного населення з центром у м. Берегово.

4. Повідомте, будь ласка, деталі досягнутих (усних або письмових) домовленостей з представниками держави Угорщина. Надайте копії підписаних документів з цього приводу».


Прес-служба


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях