ПЕТРО СИМОНЕНКО ВИМАГАЄ ЗВІЛЬНЕННЯ ГОЛОВИ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ ЧЕРЕЗ САБОТУВАННЯ НИМ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ ПРО НЕКОНСТИТУЦІЙНІСТЬ МЕДРЕФОРМИ

ПЕТРО СИМОНЕНКО ВИМАГАЄ ЗВІЛЬНЕННЯ ГОЛОВИ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ ЧЕРЕЗ САБОТУВАННЯ НИМ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ ПРО НЕКОНСТИТУЦІЙНІСТЬ МЕДРЕФОРМИ


Грубе та систематичне нехтування головою Конституційного Суду України Олександром Тупицьким своїми обов’язками – несумісне зі статусом судді та є підставою для його звільнення з посади.

Про це йдеться у скарзі Першого секретаря ЦК Компартії України Петра Симоненка на бездіяльність Голови КСУ О. Тупицького, поданій до Постійної комісії з питань регламенту та етики Конституційного Суду України.

Петро Симоненко нагадує, що 9 лютого 2018 року Конституційний Суд України прийняв до розгляду подання 59 народних депутатів України, які просили визнати неконституційним закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» (№ 2168-VIII від 19 жовтня 2017 року) (про медреформу).

Лідер українських комуністів наголошує, що Компартія України категорично виступає проти антинародної медреформи, яка впроваджується правлячим в Україні олігархо-нацистським режимом за наполяганням МВФ та міжнародної фармацевтичної мафії. Ця реформа знищила перевірену часом  систему охорони здоров’я та профілактичної медицини, яку розробив і втілив в життя видатний лікар-більшовик Микола Семашко. В результаті, переважна більшість наших громадян втратила можливість отримувати належну медичну допомогу, особливо постраждали найбільш незахищені верстви суспільства: пенсіонери, люди з фізичними обмеженнями, мешканці сільської місцевості де цілеспрямовано знищувалися лікарні і ФАПи. Це призвело до спалаху масових епідемій смертельно-небезпечних хвороб: корі, туберкульозу, дифтерії, які в Радянський Україні були подолані. Загалом, медична реформа, що наразі впроваджується в Україні, - це ніщо інше як державний геноцид.

Однак, незважаючи на критичну ситуацію, яка склалася внаслідок реалізації медреформи,  лише 2 жовтня 2018 року, тобто через вісім місяців (!) після подання Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянула справу за конституційним поданням 59 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» та відкрила конституційне провадження у справі.

На сьогоднішній день конституційне подання перебуває на розгляді Конституційного Суду України вже 1,5 роки з моменту відкриття провадження, тоді як законом граничний строк розгляду провадження визначається в 6 місяців, акцентує лідер КПУ Петро Симоненко.

Враховуючи те, що зазначене конституційне подання розглядається Великою палатою КСУ, контроль за дотриманням строку розгляду вказаного провадження, необхідність винесення на пленарні засідання Великої палати вказаної справи здійснює Голова КСУ Олександр Тупицький.

Відповідно до законодавства, саме він відповідає за своєчасність розгляду по суті конституційного провадження, вказує Петро Симоненко.

Проте розгляд справи за конституційним поданням не завершений, О. Тупицький не забезпечив своєчасність розгляду вкрай важливого для суспільства і держави провадження та прийняття в ньому остаточного рішення. «Тим самим він як голова Конституційного Суду України припустився безпідставного затягування та невжиття заходів щодо розгляду конституційного звернення протягом шестимісячного строку, встановленого Законом», - переконаний лідер КПУ.

У зв'язку із тим, що суддя халатно віднісся до виконання своїх обов'язків, не забезпечив розгляд справи, Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» не був визнаний неконституційним. Як наслідок в нашій державі почали зачинятися протитуберкульозні та психіатричні диспансери. Україна на порозі піку поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, виявилася не готовою протистояти цьому виклику через повністю зруйновану під час протиправного реформування медичну систему.

Крім вказаної справи, Конституційний Суд не розглянув практично жодного суспільно важливого питання, пов’язаного із забезпеченням основоположних прав громадян, не скасував жодної антиконституційної реформи (пенсійної, освітньої, ЖКГ тощо), а займався виключно обслуговуванням забаганок президентів та олігархів.

У зв’язку з цим Петро Симоненко закликає Постійну комісію з питань регламенту та етики Конституційного Суду України визнати в діях Голови КСУ Олександра Тупицького наявність істотного дисциплінарного проступку, грубого та систематичного нехтування своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді та звільнити його з посади.

Текст скарги:

Прес-служба


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях