Ветерани Кривого Рогу закликали президента повернути до міста бойові червоні прапори визволителів

Ветерани Кривого Рогу закликали президента повернути до міста бойові червоні прапори визволителів


Ветерани Кривого Рогу звернулися до президента Зеленського з проханням повернути вилучені реліквії - бойові червоні прапори визволителів міста, повідомляє ТРК «Рудана».

Нагадаємо, 22 лютого 2018 року на проспекті Миру тривали святкові заходи з нагоди 74-ї річниці визволення міста від нацистських загарбників.

На святковому параді проспектом пройшли військові з червоними знаменами.

Через прапори зчинився скандал, його підхопили й поширили ЗМІ, які посилалися на Закон України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки».

Між тим, відповідно до закону, ця заборона не поширюється на оригінали бойових знамен.

Тим не менше, з Криворізького історико-краєзнавчого музею, на вимогу вищого керівництва, поліція вилучила справжні бойові прапори частин, які звільнили місто від німецько-фашистських окупантів.

24 лютого 2018 року в ЄРДР внесли дані про кримінальний злочин за ч. 1 ст. 436-1. У справі призначили дві експертизи - мистецтвознавчу і фототехнічну. 

Але з того часу червоні стяги так і не повернули до Кривого Рогу.

"Прапори забрали нахабно, незаконно і всупереч здоровому глузду. Ми звертаємось до президента, щоб нам повернули ці святині", - каже Микола Дабіжа, голова Криворізької міської ради ветеранів.

Рада Криворізької міської організації ветеранів звернулася до Президента України Володимира Зеленського з відкритим листом.

Ветерани закликають посприяти у поверненні реліквій.

«Звернутися до Вас змусила стурбованість всіх криворіжців тими ганебними подіями, що відбулися в місті 22 лютого 2018 року під час святкування 74-річчя визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників. У святковому параді пронесли два бойових прапори військових частин, які в 1944 році брали участь у звільненні міста. Відповідно до Закону України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки», заборона не поширюється на використання даної символіки на оригіналах бойових знамен. Але всупереч закону, бойові прапори були вилучені і, фактично, вкрадені нібито на експертизу. Минуло майже 2 роки, а результатів - жодних», - йдеться у листі.

У криворізькій організації ветеранів зазначають, що серед тих, хто крокував важкими дорогами війни, був і дід Володимира Зеленського - командир стрілецької роти 174-го гвардійського стрілецького полку, старший лейтенант Семен Іванович Зеленський.

Прес-служба


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях