Кіровоград відзначив 76-ту річницю визволення від нацистів

Кіровоград відзначив 76-ту річницю визволення від нацистів


8 січня 1944 року в ході Кіровоградської наступальної операції війська 2-го Українського фронту, під командуванням генерала армії І.С. Конєва, звільнили від гітлерівських загарбників наше місто.

З нагоди 76-річниці визволення міста на Меморіальному комплексі "Фортечні вали", комуністи, представники міського осередку ПП «Ліва опозиція» провели свої урочисті заходи.

По традиції ліві, спільно з ветеранською спільнотою та містянами поклали квіти та вінки до Вічного вогню та пам’ятника Невідомому солдату.    

Згадуючи про трагічні події тієї війни, лідер лівого руху Василь Мосієнко зазначив, що за 2,5 роки  окупації Кіровограда гітлерівцями були закатовані і страчені понад 70 тис. чоловік, з яких близько 54 тис. радянських військовополонених, понад 50 тис. юнаків і дівчат примусово було вивезено до Німеччини. Відступаючи нацисти зруйнували водонапірну башту, водозабірні свердловини, міську електростанцію. Зруйновано та частково пошкоджено понад тисячу житлових будинків. Таким чином населення міста було позбавлено води, світла, опалення, даху над головою і хлібу.

- В цей пам’ятний день, віддаючи данину пам’яті ми повинні ще раз нагадати собі, дітям і онукам, що ми знаємо хто відстояв нашу свободу і ми пишаємося величчю їх подвигу, - зазначив Василь Мосієнко.  

Також цього дня ліві поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам нацизму, що встановлено на території Кіровоградського шкірно-венерологічного диспансеру, де в роки війни знаходилась в’язниця «СД», в якій есесівці закатували понад 4 тис. чол. 

Прес-служба Кіровоградської міської організації ПП "Ліва опозиція"Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях