До 76-ї річниці звільнення Коростеня

До 76-ї річниці звільнення Коростеня


76 років тому, проявивши масовий героїзм, мужність і самопожертву радянські війська увійшли на землі Коростенщини, після запеклих боїв і битви за Дніпро, заставляючи противника відступати.

Коростенці піднялися на боротьбу з фашизмом у грізному 1941 році. У перші дні війни місто, а особливо станція піддавалися безперервним нальотам німецьких бомбардувальників, але залізничний вузол не зупиняв своєї роботи. Незважаючи на мужність і сміливість радянських воїнів, війська нашої армії змушені були відступати.

В Коростенському укріпрайоні бої розпочалися 1 липня і продовжувались до 23 серпня 1941 року. Ціною величезних людських втрат гітлерівцям вдалося підійти до міста і 5 серпня почати бій за його взяття. Оборону міста очолив полковий комісар В.І. Уранов. Два дні точилися вуличні бої. Між тим в місті не було жодної повністю укомплектованої дивізії, а вели бої лише окремі підрозділи 124-ї, 193-ї, 195-ї, 200-ї стрілецьких, 40-ї танкової дивізії та 55-го окремого полку військ НКВС. Після кровопролитних боїв частини 5-ої армії генерала М.І. Потапова відступили східніше, і з 7 серпня 1941 року для Коростеня настали чорні дні окупації.

Ще до окупації для боротьби в тилу ворога був створений підпільний міськком партії та кілька підпільних груп. В грудні 1941 року почали діяти підпільна група, очолювана Ю.Дубовцевим, А. Клименком, Г. Наровським, А. Кочетовим, І. Порожнім.

За час окупації в Коростені було розстріляно 16733 чоловік, 15 повішено, 1803 людини вивезено до Німеччини. Населення міста за роки війни зменшилося в 14 разів. В місті залишилося всього 2500 мешканців.

17 листопада 1943 року воїни 226-ї стрілецької дивізії звільнили Коростень від німецько-фашистських загарбників, але німецьке командування не могло змиритися з втратою такого важливого опорного пункту і в ході контрнаступу ворог знову оволодів містом.

29 грудня частини 13-ої армії генерал-лейтенанта М.П. Пухова повторно і остаточно звільнили Коростень від загарбників.

28 грудня 2019 року з нагоди 76-ої річниці визволення Коростеня від німецько-фашистських загарбників біля об’єкта “Скеля» і меморіалу слави представники міської влади, громадських організацій і мешканці міста провели мітинг і поклали квіти до пам’ятника  визволителям  міста

Прес служба Коростенського МК КПУВы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях