Комуністи Черкащини: Ніхто не забутий, ніщо не забуто!

Комуністи Черкащини: Ніхто не забутий, ніщо не забуто!


Подвиг партизанів і підпільників у роки Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років житиме вічно!

22 вересня увійшов в історію нашого народу як День партизанської слави.

В далекому 1941 році, з перших днів Великої Вітчизняної війни, масового руху набрав народний опір гітлерівським загарбникам та їх сателітам і поплічникам.

Героїчна оборона воїнами Червоної Армії кожного метра рідної землі, кожного населеного пункту, захист своєї народної, соціалістичної Вітчизни не залишив байдужими і мирних жителів, які не змогли евакуюватися і залишилися на окупованій фашистами території.

До того ж, з перших днів окупації мирні жителі відчули на собі нелюдське ставлення загарбників до них.

В матеріалах Нюрнберзького процесу висвітлені документи гітлерівців щодо знищення населення Радянського Союзу, складовою частиною якого була Україна.

В томі 3 на сторінці 361 матеріалів Нюрнберзького трибуналу записано: «Методи знищення радянського населення справді привели б до винищення 30 мільйонів (мирного населення), якби їх продовжували застосовувати і якби ситуація не змінилася».

Зміна ситуації – це повний розгром німецько-фашистських загарбників і їх вигнання з нашої країни завдяки героїчній боротьбі з ними воїнів Червоної Армії, партизанів і підпільників Країни Рад.

З самого початку війни керівництво Комуністичної партії Радянського Союзу і Радянського Уряду прийняли рішення про організацію ведення на окупованій фашистами території партизанської війни та створення підпільних організацій і груп.

Для цього готувалися керівні кадри, в першу чергу з комуністів, які залишалися на окупованій території або засилалися в тил ворога.

Саме у вересні 1941 року створення партизанських загонів, підпільних і підпільно-диверсійних груп на окупованих територіях набрали масовий організований характер.

На цей період припадає розгортання партизанської і підпільної боротьби на території Черкаської області.

Восени 1941 року на території Черкащини розгорнулася діяльність 25 підпільних партійних, комсомольських і патріотичних організацій і груп, кількість яких швидко зростала.

Всього в період окупації на Черкащині діяло 3 підпільних райкоми партії в Черкаському, Звенигородському і Монастирищинському районах. Функції підпільного райкому фактично виконувала створена у місті Корсуні партійна організація «Комітет - 103».

Боролися з фашистами 26 партійних і 5 комсомольсько-молодіжних організацій, 53 підпільні патріотичні організації і групи, 36 партизанських загонів і груп, частина яких входила у партизанські з’єднання, 57 диверсійних організацій і груп.

Всі 20 районів нинішньої Черкаської області були охоплені партизанською і підпільною боротьбою. В ній взяли безпосередню участь більше 15 тисяч жителів Черкащини, без врахування тих, хто допомагав партизанам і підпільникам.

Хай живе у віках їх невмирущий подвиг! Слава воїнам без фронту і тилу!

Відзначення Дня партизанської слави для жителів Черкаської області співпав із початком визволення її від німецько-фашистських загарбників.

18 вересня 1943 року радянські солдати із червоними зірками на пілотках ввійшли в село Білоусівка Драбівського району. З цього села розпочалося визволення населених пунктів нашого рідного краю і тривало воно до 10 березня 1944 року.

Впродовж 18-23 вересня 1943 року бійці Червоної Армії визволили від фашистів всі три лівобережних райони нашої області, Драбівський, Чорнобаївський і Золотоніський та вийшли до берега сивого Дніпра.

У зв’язку з цим партійні комітети і організації Черкаської обласної організації Комуністичної партії України відзначаючи разом із своїми прихильниками День партизанської слави, одночасно відзначили 76 річницю початку визволення населених пунктів Черкаської області від німецько-фашистських загарбників, їх сателітів та поплічників, цим самим продовжуючи багаторічну безперервну акцію Пам’яті «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!»

Після завершення вшанування подвигу радянських воїнів, партизанів і підпільників в роки Великої Вітчизняної війни, учасники заходів провели акцію протесту в рамках оголошеного обласним комітетом партії всеобласного руху «Землею торгувати, що рідну матір продавати», «Ні розпродажу землі!»

Учасники акції категорично виступили проти розпродажу української землі будь-кому і засудили дії новообраного Президента України Зеленського В.О., який всупереч статей 8, 13, 14 Конституції України, не порадившись із громадянами України через Всеукраїнський референдум, 2 та 19 вересня дав команду на розпродаж української землі, включаючи іноземців, як це передбачено у Земельному Кодексі України.

В прийнятих резолюціях, учасники акції вимагають від Президента  Зеленського В.О. відмовитися від цієї антиконституційної, антинародної затії, яка черговий раз розколить суспільство, яке і так перебуває у стані взаємної ненависті людей на історичному, політичному, мовному і релігійному грунті.

Від Верховної Ради і народних депутатів відповідного округу області учасники акції вимагають продовжити мораторій на статті Земельного Кодексу, що передбачають купівлю-продаж землі та враховуючи те, що ці статті не відповідають Конституції України, вилучити їх із Земельного Кодексу.

Дані резолюції направлені Президенту, Голові Верховної Ради, народним депутатам України від округів Черкаської області та Прем’єр- Міністру України.

У місті Черкаси, міська партійна організація провела акцію протесту проти розпродажу землі 19 вересня, на якій виступили перший секретар Черкаського міськкому Малий О.Г., ветеран ЗС Сердюк В.В., ветеран комунальної служби Баранов А.І., ветерани раці Щедріна Р.І., Зайка В.О., перший секретар Черкаського обкому Роєнко В.Г.

22 вересня Черкаська міська партійна організація провела заходи на Пагорбі Слави присвячені Дню партизанської Слави та 76-роковинам початку визволення Черкащини від німецько-фашистських загарбників.

Від учасників заходів виступили перший секретар Черкаського обласного комітету Комуністичної партії України В.Г. Роєнко, діти війни Баранов А.І., Полякова І.Г., батько якої був  замісником командира партизанського загону, який діяв в лісах Черкаського району, Сопко В.Д., Лещенко Р.І., Іванова Л.П

По завершенню мітинга його учасники поклали  живі квіти до  гранитних  плит  на Пагорбі  Слави.

Ми пам’ятаємо наших героїв, пам’ять про них жива и буде жити вічно!

Прес-служба Черкаського ОК КПУВы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях