Полтавщина вшановувала визволителів

Полтавщина вшановувала визволителів


Протягом усього 1943 року Полтавщина була однією із найгарячіших точок не лише за масштабами гарячих боїв на території колишнього СРСР, а й на театрах бойових дій всієї Другої світової війни.

Полтавщина увійшла в історію як одна із небагатьох областей України та СРСР, яку протягом 1943 року радянські війська прагнули звільнити тричі: у лютому, серпні та вересні. Наші земляки-старожили, які були і в окупації, і в евакуації, пам’ятають, що на початку вересня 1943 року вони говорили один одному: "Уже втретє цього року нашу рідну Полтавщину почали звільняти. Дай Боже, щоб востаннє!"...732 дні тривала окупація, жертви вимірювалися тисячами.

Сьогодні полтавська земля згадувала імена своїх захисників і визволителів.

У роки Другої світової на різних фронтах воювали, з кожним днем наближаючи перемогу, більше 200 тисяч наших земляків. Ми у вічному боргу перед кожним із них — тих, хто ціною власного життя, проявляючи нечуваний героїзм, сміливість та відвагу, зуміли врятувати Полтавщину, Україну і світ від нацистського поневолення.

Відзначити цю славетну перемогу над німецько-фашистськими загарбниками 23 вересня прийшли до меморіалу Слави полтавці та гості міста. В урочистостях узяли активну участь комуністи міської партійної організації та Союзу Радянських офіцерів. Окремих учасників бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни, які обмежені у пересуванні, активісти привітали за місцем проживання.

Такі ж урочистості за участі комуністів та їх прибічників відбулися у райцентрах та селах області. Вони стали можливими завдяки хоробрості і відвазі ваших земляків на полях битв Великої Вітчизняної війни, завдяки титанічній праці людей на фронтах і в тилу.

«Низький уклін Вам, дорогі ветерани, за Ваш безсмертний подвиг і відвагу», - говорили учасники святкових заходів.

До братських могил, пам’ятників та обелісків тим, хто загинув і ніколи не побачив мирне небо над Полтавщиною і Україною, лягли квіти. Їх вічну пам'ять вшанували хвилинами мовчання.

Прес-служба Полтавського обкому КПУВы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях