Суми: День партизанської слави

Суми: День партизанської слави


20 вересня 2019 року біля  меморіалу «Героям Сумщини» відбувся багатолюдний мітинг з нагоди 78-ої річниці початку  партизанського руху на Сумщині.  Прийшли ветерани війни і праці, прийшли школярі, активісти громадських організацій і комуністи обласного центру. Принесли багато осінніх квітів.

Всі разом відзначили в черговий раз День партизанської слави. На Україні це свято встановлено 22 вересня (згідно Указу Президента України №1020/20010)  з   2001 року.

Історично ця дата пов’язана з подіями на Сумщині: саме 22 вересня 1941 року у Спадщанському лісі (Путивльського району) був виданий Сидором Артемовичем Ковпаком наказ №1 по Путивльському партизанському загону, чисельність якого на той час становила – 41 чоловік.

18 жовтня цей загін  об’єднається з партизанським загоном С.В. Руднєва, який був сформований теж у цьому районі. Завдяки своїй активній діяльності, об’єднаний загін виросте в партизанське з’єднання, в рядах якого воюватиме близько 2000 чоловік. З’єднання пройде з боями від Путивля до Карпат, його рейдову тактику партизанської війни будуть вивчати у світовому масштабі військові спеціалісти.

А на Сумщині, крім цього партизанського формування, було створено ще п’ять партизанських з’єднань, які вирушили в бойові рейди уже під керівництвом своїх командирів.

Про вклад Сумщини у розвиток партизанського руху  на Україні говорили у своїх виступах представники облдержадміністрації, обласної і міської ради, керівник  міської організації ветеранів України, полковник у відставці Микола Олексійович Бондарєв.  Учасники мітингу гаряче аплодували виступам партизанів Великої Вітчизняної війни - Миколі Івановичу Приходьку  і  Михайлу Івановичу Подіку, які добровільно стали в ряди месників Сумщини ще в  підлітковому віці.

Була оголошена хвилина мовчання, прозвучав потрійний залп автоматників, під звуки духового оркестру відбулося масове покладання квітів до підніжжя меморіалу.

Від імені комуністів області і міста корзину червоних троянд поставили їх керівники – Володимир Даниленко і Володимир Солобаєв.

Прес-служба Сумського обкому КПУВы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях