Комуністи Чернігівщини відзначили День партизанської слави

Комуністи Чернігівщини відзначили День партизанської слави


Під час німецько-фашистської окупації 1941-1943 років на території Чернігівської області діяла ціла мережа партизанських загонів та підпільних організацій. Їх діяльність спрямовували підпільний обком та райкоми КП(б)У. Завдяки сміливим операціям народних месників загарбники понесли значні матеріальні та людські втрати, що сприяло наближенню визволення поліського краю та отримання Червоною Армією Великої Перемоги над лютим ворогом.

У багатьох куточках Чернігівщини на честь партизанів і підпільників в післявоєнні роки були споруджені меморіали та пам’ятні знаки. Щороку до них приходять вдячні нащадки переможців щоб віддати належну шану їхньому подвигу. Продовжилася традиція і нинішнього року – комуністи, ветерани, представники громадських організацій лівого спрямування відвідали 22 вересня та напередодні партизанські місця і вшанували пам’ять наших мужніх земляків покладанням квітів.

В Чернігові міська партійна організація завжди покладала квіти до пам’ятного знаку на місці страти групи підпільників, що в сквері поряд з поштамтом. Але цього року зробити це не вдалося, бо вандали-націоналісти в своїй люті до всього радянського за мовчазною згодою місцевої влади демонтували цей знак. Їх кощунству немає меж.

А в Ніжині комуністи прийшли до пам’ятника відомому підпільнику, керівнику міської комсомольсько-молодіжної підпільної організації Герою Радянського Союзу Якову Петровичу Батюку, розстріляному німцями разом з іншими 26 підпільниками у вересні 1943 року за 8 сім днів до визволення міста радянськими військами, і вшанували його світлу пам’ять покладанням квітів.

Прес-служба Чернігівського ОК КПУВы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях