- КПУ - http://www.kpu.ua -

Кіровоградці пам’ятають про подвиг Петра Василини

Опубликовано 20.08.2019

17 серпня, напередодні 120-річчя від дня народження Петра Кириловича Василини – одного з керівників підпільного та партизанського руху на Кіровоградщині у період 1941-1944 років, за ініціативи міського осередку політичної партії «Ліва опозиція», делегація від Кіровограда побувала в рідному селі П. Василини на Черкащині.

Під час відвідування села Леськи, господарі запропонували кіровоградцям ознайомитись з експозицією народного музею села Леськи.  

В чотирьох залах музею, від далекого минулого і до сьогоднішніх днів, у хронологічному порядку,  відображена вся історія села.

Про історію старого села Леськи відвідувачам музею нагадує картина-пано з зображенням села та макет селянської хати і подвір’я.

В іншому залі зберігається пам'ять про бойову славу односельців у роки Великої Вітчизняної війни. Серед багатьох стендів з кольоровими фотографіями загиблих односельчан, зберігається пам'ять і про Петра Василину. Під час екскурсії, завідуюча сільської бібліотеки Ольга Сухоручко повідала, що за інформацію про те, де переховується Петро Василина німці пообіцяли  виплатити винагороду у розмірі 5000 марок та 5 пудів сілі і така людина знайшлася в їхньому селі. Петра Василину було заарештовано і відправлено до Черкас, у гестапо.

Сьогодні про героїчного односельця, селянам нагадує пам’ятник П.К. Василині та вулиця його імені.

Після відвідування музею кіровоградці поклали квіти до підніжжя пам’ятника Петру Василині.

На згадку про цей день гості залишили запис в книзі відгуків музею та передали в дар книги та газетні публікації, в яких йдеться про їх героїчного земляка. 

Прес-служба Кіровоградського МК КПУМатериал размещен на КПУ: http://www.kpu.ua

Link: http://www.kpu.ua/ru/93735/kirovogradtsi_pamjatajut_pro_podvyg_petra_vasylyny

© КПУ
При перепечатке информации ссылка на www.kpu.ua обязательна