ВІДНОВИТИ КОНСТИТУЦІЙНІ ПРАВА КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ. ПРИПИНИТИ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ПРОГРЕСИВНИХ СИЛ  Заява Президії Центрального Комітету Компартії України

ВІДНОВИТИ КОНСТИТУЦІЙНІ ПРАВА КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ. ПРИПИНИТИ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ПРОГРЕСИВНИХ СИЛ
Заява Президії Центрального Комітету Компартії України


Необхідність виступити з цією Заявою викликана відмовою Центрвиборчкому зареєструвати список кандидатів у народні депутати України від Компартії для балотування на позачергових парламентських виборах.

Як і позбавлення нашої партії можливості висунути свого кандидата на виборах президента України, це є не лише брутальним порушенням конституційних повноважень офіційно зареєстрованої КПУ як політичної партії, а й цинічним зневажанням громадянських прав і політичних свобод мільйонів громадян – прихильників комуністичної ідеї, соціалістичного вектора розвитку нашого суспільства, викликом світовій демократичній громадськості.

На жаль, це сталося після президентських виборів, на яких майже три чверті виборців не просто провалили кандидатуру діючого на той момент президента, мільярдера П. Порошенка – виразника інтересів кримінально-олігархічних кланів і найреакційніших націонал-радикальних спадкоємців пособників фашистських окупантів часів Великої Вітчизняної війни, а й відкинули збанкрутілий прозахідний курс внутрішньої і зовнішньої політики злочинного маріонеткового режиму, встановленого в Україні в результаті збройного перевороту 2014 року.

Катастрофічний для Вітчизни курс свого попередника фактично продовжує на найважливіших напрямах державного життя – припинення війни на Сході країни, зовнішньополітичної орієнтації, економічної і соціальної політики, перегляду грабіжницьких тарифів – новообраний гарант Конституції В.Зеленський, який і до виборів, і в інаугураційній промові заявляв про свою відданість справі миру і демократії, свободи і прав людини, подолання безпрецедентної корупції та відновлення справедливості в суспільстві. Проте, ігноруючи результати народного волевиявлення, положення Основного Закону, загальновизнану в демократичному світі практику, він пасивно споглядає і не вживає заходів, щоб зупинити триваюче беззаконня і безкарний націоналістичний шабаш.

В країні не припиняються політичні репресії, переслідування лівих, прогресивних сил, насамперед послідовного виразника інтересів трудящих – Комуністичної партії, її членів і прихильників, підступи влади проти інакомислення, мовних прав громадян, культурних традицій, канонічної віри.

Шостий рік правоохоронні органи настирливо реалізують вимогу Турчинова, який у 2014 році, виконуючи обов’язки президента, публічно, через пресу, зажадав «без зволікань» заборонити Компартію, яку без будь-яких підстав звинуватив у «пособництві сепаратистам і терористам».

Кілька років тривають судові процеси над народними депутатами-комуністами А.Александровською і С.Гордієнком, іншими опозиційними діячами при очевидній їхній невинуватості. За брехливими доносами і безпідставними приводами заарештовують, піддають тортурам багатьох партійців, членів їхніх сімей. Жертвами насильницьких дій при бездіяльності правоохоронних органів нерідко стають чесні, об’єктивні журналісти, проти них порушуються кримінальні провадження. Дискредитуються православні віруючі, залякуються ветерани Великої Вітчизняної війни. Дискримінуються за мовними ознаками національні меншини.

Неонацистський режим ігнорує критичні зауваження авторитетних європейських інституцій – ОБСЄ, Венеціанської комісії, Європейського суду з прав людини – стосовно ухвалених Верховною Радою неконституційних законів про так звані «декомунізацію» і «люстрацію», горезвісного мовного закону та інших, як таких, що не відповідають основоположним правовим критеріям – законності, легітимності, необхідності в демократичному суспільстві, грубо порушують вимоги «багаторакурсного підходу» до історії, врахування світового досвіду боротьби з нацизмом, неприпустимості політичної цензури над засобами масової інформації, ігнорують положення Європейської конвенції з прав людини, Міжнародного пакта про громадянські і політичні права (свободу об’єднань), низки основоположних резолюцій ООН. В Україні по суті продовжується політика дикого маккартизму і неонацизму.

Ми схвалюємо рішучий крок В.Зеленського щодо розпуску Верховної Ради України, яка фактично перетворилася на форпост найреакційніших неонацистських, русофобських сил та провідника антиукраїнської політики на вимоги Заходу, предовсім США. На жаль, Зеленський ще не показав, що є справжнім і послідовним гарантом Основного Закону України, конституційних прав і свобод громадян.

Все ще залишається на посаді Генерального прокурора, покликаного здійснювати ефективний нагляд за законністю і правопорядком, дотриманням прав громадян, Ю.Луценко, людина без юридичної освіти і досвіду роботи в органах прокуратури, безпринципний прислужник Порошенка, який перетворив Генпрокуратуру на захисника казнокрадів та кримінальних злочинців, котрі прикриваються ультрапатріотичними гаслами.

Міністерство юстиції – відомство, яке має бути взірцем охоронця законності, турботи про верховенство права, очолює П.Петренко, безпринципний чиновник, руками якого верховоди режиму, зневажаючи принципи верховенства права та презумпції невинуватості, здійснюють беззаконні справи, серед яких – спроба якщо не заборонити Компартію (оскільки для цього немає конституційних підстав), то витіснити її з політичного поля України, зробити неможливою її легальну діяльність.

Вкрай небезпечну, надзвичайно шкідливу для інтересів України позицію займає наділений повноваженнями органу виконавчої влади так званий «Український інститут національної пам’яті» (керівник В.В’ятрович), який і навмисно провокує численні акції, спрямовані на фальсифікацію історії нашої країни, в першу чергу реабілітацію пособників фашизму та репресивні дії проти прогресивних організацій і діячів, акти вандалізму над пам’ятками історії і культури, розпалює настрої русофобії і антисемітизму.

Найвищим органом, покликаним здійснювати судовий нагляд за відповідністю Основному Закону правових актів Верховної Ради, президента, уряду, інших державних органів, має бути Конституційнийсуд України. Але він скомпрометував себе явно неконституційними рішеннями з деяких дуже важливих питань, передовсім конституційних прав і свобод громадян, і протягом тривалого часу не наважується розглянути звернення групи 46 народних депутатів України стосовно відповідності Конституції законів про так звану «декомунізацію», що стали підставою і для недопущення Компартії України до участі в президентських і парламентських виборах.

Відзначаючи всі ці обставини, рішуче засуджуємо дискримінаційну, глибоко несправедливу і незаконну позицію правлячого режиму щодо Комуністичної партії України, яка діє виключно в межах Конституції і не допускає при цьому будь-яких порушень.

Вимагаємо від президента В.Зеленського як гаранта Конституції України використати надані нею повноваження і вжити реальних заходів до припинення розправи над Комуністичною партією України і відновлення її законних прав, якнайшвидшого виконання обіцянок, які давалися ним після обрання на найвищу в державі посаду.

Це особливо необхідно тому, що пропорошенківські неонацистські сили, які зазнали нищівної поразки на президентських виборах, прагнуть реваншу, домагаються збереження ключових позицій в усіх гілках і секторах влади. До влади рвуться ті, хто, керуючи державою, довів її до катастрофічного стану, нечувано поглибив розкол у суспільстві. Цього допустити не можна.

При такому становищі неприпустимо підтримувати політичні сили «партії війни» та їх висуванців. Це передовсім «Європейська солідарність», «Слуга народу», «Голос», «Батьківщина» тощо. На даному етапі вважаємо, що на якнайширшу підтримку на виборах мають право політичні сили, які виступають за негайне припинення війни на Сході України, відновлення нормальних, добросусідських відносин з Російською Федерацією, нейтрального статусу України і багатовекторного характеру зовнішньої політики, зосередження уваги і зусиль на піднесенні вітчизняної економіки, вирішенні нагальних соціальних проблем.

Комуністична партія України всіляко сприятиме цьому. Водночас ми використаємо всі можливості, в тому числі звернення до міжнародних інституцій, для відновлення брутально порушених її конституційних прав.

При підтримці інших прогресивних сил ми переможемо!

Прийнято на засіданні Президії

Центрального Комітету Компартії України

за участю керівників регіональних організацій партії

4 липня 2019 року


Вы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях