Сумщина відзначила 132-гу річницю з дня народження С.А.Ковпака

Сумщина відзначила 132-гу річницю з дня народження С.А.Ковпака


25 травня поточного року  ветерани і комуністи міст Суми, Путивль, Глухів урочисто відзначили 132-гу річницю  дня народження легендарного партизанського генерала,  двічі Героя Радянського Союзу Сидора Артемовича Ковпака. 

Уродженець Полтавської області, безстрашний розвідник Першої світової війни, нагороджений двома георгіївськими хрестами і двома медалями,  командир  партизанського  загону років громадянської війни, боєць легендарної 25-ої  дивізії В.І. Чапаєва, він ввійшов в історію Великої Вітчизняної війни, як талановитий командир партизанського з'єднання, сформованого на Сумщині.  Це він, неперевершений стратег і тактик партизанського руху, отримав у 1942 – 1944 р.р. звання генерал-майора і став двічі Героєм Радянського  Союзу.

До цього часу  один з районів міста Суми  називається  Ковпаківським, а на його території новозбудована у радянські часи вулиця Ковпака. На початку вулиці споруджений бюст С.А. Ковпака.

Саме тут, як і в попередні роки, зібрались  комуністи, ветерани і просто жителі міста Суми, поклали квіти. Корзину червоних гвоздик і троянд  до підніжжя пам'ятника поставили керівники обласної та міської організації КПУ Володимир Даниленко та  Володимир Солобаєв.

Вони ж, у своїх виступах, вітали присутніх з цією датою, зосередили увагу на гострих питаннях сьогодення.

У Путивлі, на високій кручі над Сеймом, де височить пам'ятник С.А. Ковпаку, зібрались путивляни, відбулося  покладання квітів.

Святкові заходи відбулись і у древньому Глухові, де діє музей С.А. Ковпаку.

Прес-служба Сумського ОК КПУВы можете обсудить этот материал на наших страницах в социальных сетях